Resultat 2008

OverallNavnM/KKlubStartnrKlasseKlasseOmg.Sluttid
(min/km)
Omg 1Omg 2Omg 3Omg 4
1Rolf KnudsenMKaiser Sport & Odlo201Herre 35-4914 21:29
(3:04)
 5:11 5:23 5:28 5:26
2Henrik ChristensenMKaiser Sport & Asics129Herre 19-3414 24:06
(3:26)
 5:47 6:04 6:08 6:06
3Andreas SnitkjærMKaiser Sport & Fusion94Herre 14-1814 25:39
(3:39)
 6:24 6:32 6:23 6:19
4Erik ZobelMKaiser Sport112Herre 19-3424 26:09
(3:44)
 6:28 6:36 6:35 6:30
5Tina D. PoulsenFSparta85Dame 19-3414 26:28
(3:46)
 6:27 6:38 6:42 6:39
6Kristoffer Lund MadsenMAccelerators156Herre 35-4924 26:30
(3:47)
 6:21 6:39 6:48 6:40
7Thomas-Martin HansenMKaiser Sport211Herre 35-4934 26:43
(3:49)
 6:26 6:37 6:48 6:51
8David KorczynskiMwww.Designsmykker.dk108Herre 14-1824 27:03
(3:51)
 6:26 6:51 7:04 6:40
9Hans Christian ØsterlindMFortius123Herre 19-3434 27:05
(3:52)
 6:31 6:48 6:56 6:49
10Simon HauchM202Herre 35-4944 27:22
(3:54)
 6:49 6:52 6:52 6:48
11Martin HøjgaardMAmager CR164Herre 19-3444 27:28
(3:55)
 6:34 6:56 7:01 6:56
12Henning RingMRødovre AC127Herre 35-4954 27:33
(3:56)
 6:28 6:57 7:02 7:05
13Michael GiessingMmørkhøj frugt og blomster170Herre 19-3454 27:53
(3:59)
 6:14 7:00 7:19 7:18
14Jacob BonelliMMAN B&W Running Team138Herre 35-4964 27:55
(3:59)
 6:48 6:55 7:10 7:00
15Ole JakobsenM183Herre 19-3464 28:44
(4:06)
 7:34 7:00 7:02 7:06
16Poul MøllerM192Herre 19-3474 28:54
(4:07)
 7:06 7:17 7:20 7:10
17Mikkel AnkjærM172Herre 35-4974 28:58
(4:08)
 7:04 7:15 7:25 7:13
18Robin WagnerM196Herre 35-4984 28:58
(4:08)
 6:57 7:24 7:24 7:11
19Hanne NielsenFKøge Atletik28Dame 35-4914 29:09
(4:09)
 7:03 7:22 7:24 7:18
20Mads Løkke RasmussenM160Herre 35-4994 29:23
(4:11)
 6:46 7:23 7:38 7:35
21Jacob BirkmoseMKaiser Sport137Herre 19-3484 29:28
(4:12)
 7:17 7:25 7:20 7:25
22Miguel Antonio Lopez Del PinoM171Herre 35-49104 29:28
(4:12)
 7:11 7:18 7:28 7:31
23Tine BroksøFBLL86Dame 35-4924 29:35
(4:13)
 7:10 7:28 7:32 7:22
24Karsten HuusmannMLøbeklubben Herkules151Herre 35-49114 29:47
(4:15)
 7:07 7:32 7:41 7:25
25Patrik GustavssonM188Herre 35-49124 30:04
(4:17)
 7:04 7:37 7:38 7:44
26Henrik Lønberg JakobsenM132Herre 14-1834 30:21
(4:20)
 6:49 7:38 8:03 7:50
27Rolf AndersenM199Herre 35-49134 30:26
(4:20)
 7:11 7:34 7:52 7:47
28Roger PellegriniM197Herre 50-5914 30:31
(4:21)
 7:20 7:47 7:53 7:30
29Klaus SnitkjærM215Herre 35-49144 30:45
(4:23)
 7:21 7:46 7:52 7:45
30Andreasen AndersMMAN B&W Running Team95Herre 19-3494 30:53
(4:24)
 7:05 7:41 7:57 8:08
31Per FalkenbergMHerlev løberne189Herre 50-5924 30:56
(4:25)
 7:27 7:50 7:52 7:46
32Hans HeldboMLøbeklubben Herkules122Herre 35-49154 30:57
(4:25)
 7:02 7:51 8:11 7:52
33Mohammed WehbeM174Herre 14-1844 30:58
(4:25)
 7:12 7:23 8:31 7:51
34Anders OlsenM93Herre 19-34104 31:01
(4:25)
 7:57 7:51 7:38 7:34
35Lars W. PedersenM158Herre 35-49164 31:04
(4:26)
 7:34 7:54 8:01 7:34
36Søren GiessingM206Herre 35-49174 31:10
(4:27)
 7:26 7:56 8:02 7:44
37Dennis LindM109Herre 35-49184 31:12
(4:27)
 7:21 7:37 8:05 8:07
38Bo HyllestedMBLL97Herre 50-5934 31:19
(4:28)
 7:42 7:52 7:53 7:50
39Tom AhlbergM212Herre 35-49194 31:30
(4:30)
 7:36 7:49 7:59 8:04
40Martin PaldanMCarlos-Klubben165Herre 35-49204 31:42
(4:31)
 8:00 7:42 8:02 7:56
41Rolf JensenM200Herre 35-49214 32:02
(4:34)
 8:05 7:59 8:09 7:47
42Henrik Slot NielsenM133Herre 35-49224 32:11
(4:35)
 7:42 8:05 8:13 8:09
43Jan HøierM140Herre 35-49234 32:11
(4:35)
 7:53 8:01 8:09 8:06
44Jesper ErnstM143Herre 35-49244 32:14
(4:36)
 7:40 8:06 8:13 8:14
45Hans Peter BuskM125Herre 19-34114 32:21
(4:37)
 8:04 7:47 8:10 8:20
46Nicolai OlsenM-178Herre 19-34124 32:35
(4:39)
 7:49 8:12 8:19 8:13
47Alex KoppelM91Herre 35-49254 32:37
(4:39)
 7:48 8:10 8:29 8:09
48Minna BasbøllFHerlev Løbe- og Atletikklub68Dame 35-4934 32:43
(4:40)
 8:03 8:12 8:15 8:12
49Brian PedersenM101Herre 35-49264 32:48
(4:41)
 8:07 8:15 8:20 8:04
50Peter Bengtsson-ThomsenM190Herre 50-5944 32:50
(4:41)
 7:39 8:17 8:28 8:25
51Jette Hjort HenriksenFHjorterne37Dame 35-4944 33:02
(4:43)
 7:49 8:14 8:28 8:30
52Frank LaustenM120Herre 35-49274 33:04
(4:43)
 7:52 8:18 8:29 8:24
53Otto BernerM185Drenge 0-1314 33:21
(4:45)
 7:56 8:38 8:36 8:09
54Kenneth SjølanderM153Herre 35-49284 33:23
(4:46)
 7:58 8:28 8:31 8:25
55Lene Zacho FahrenholtzF48Dame 19-3424 33:25
(4:46)
 8:37 8:24 8:15 8:07
56Morten CarlM175Herre 14-1854 33:26
(4:46)
 7:53 8:14 8:40 8:38
57Lennart FalkenbergM159Herre 19-34134 33:28
(4:46)
 8:09 8:23 8:44 8:11
58Torben WittchenMSas løb og Motion214Herre 50-5954 33:30
(4:47)
 7:56 8:28 8:32 8:33
59Kaare JensenM157Herre 35-49294 33:51
(4:50)
 8:22 8:24 8:34 8:30
60Jens Christian GundtoftMDegnemoseløberen142Herre 50-5964 33:52
(4:50)
 8:05 8:33 8:40 8:33
61Jesper LundbergM146Herre 35-49304 33:56
(4:50)
 8:06 8:27 8:50 8:31
62Mathias BengtsenM168Herre 19-34144 33:59
(4:51)
 8:02 8:16 8:58 8:42
63René KrygerMTeam E.P.O.193Herre 50-5974 33:59
(4:51)
 8:19 8:23 8:37 8:39
64Tommy HansenM213Herre 19-34154 34:25
(4:55)
 7:42 8:38 9:43 8:21
65Brian Ytzen JuhlM103Herre 50-5984 34:32
(4:56)
 8:30 8:52 8:55 8:14
66Boje BaltzersenMben hur98Herre 60+14 34:33
(4:56)
 8:22 8:43 8:46 8:40
67Niklas JordalM180Herre 14-1864 34:46
(4:58)
 8:36 8:48 8:56 8:24
68Allan IskovMKaiser Sport92Herre 35-49314 34:49
(4:58)
 8:33 8:41 8:47 8:48
69John BodeM148Herre 60+24 34:51
(4:58)
 8:41 8:46 8:55 8:28
70Steffen Pöthe JensenM205Herre 19-34164 34:58
(4:59)
 8:25 8:43 8:57 8:51
71Thomas Lund TækkerMLøbeklubben Herkules210Herre 35-49324 34:58
(4:59)
 7:42 8:49 9:13 9:11
72Lise EspersenF52Dame 60+14 34:59
(4:59)
 8:35 8:38 8:48 8:56
73Danni MikkelsenM30Herre 19-34174 35:13
(5:01)
 8:09 8:41 9:19 9:02
74Kirsten Sode HøjlandF42Dame 19-3434 35:18
(5:02)
 8:58 8:39 8:55 8:45
75Flemming BjalerM117Herre 50-5994 35:23
(5:03)
 8:27 8:55 9:01 8:57
76Bent RaunM96Herre 35-49334 35:29
(5:04)
 8:40 8:44 9:00 9:03
77Sofie AndreasenF78Dame 19-3444 35:31
(5:04)
 8:59 8:52 8:46 8:54
78Julie MarnerF39Dame 19-3454 36:00
(5:08)
 8:48 9:06 9:12 8:52
79Malene Molbæk KongsgaardF57Dame 35-4954 36:00
(5:08)
 8:48 9:06 9:12 8:52
80Henning A ThomsenMSkovløberne128Herre 35-49344 36:02
(5:08)
 8:32 9:01 9:14 9:14
81Alberte Hjort NielsenFHjorterne1Dame 14-1814 36:11
(5:10)
 8:09 8:56 9:18 9:47
82Mie Juul PedersenF67Dame 35-4964 36:24
(5:12)
 8:33 8:56 9:23 9:30
83Annette Klint KofodF10Dame 35-4974 36:33
(5:13)
 8:53 9:10 9:12 9:16
84Thomas Lund PerssonM209Herre 19-34184 36:34
(5:13)
 8:40 9:10 9:28 9:16
85Knud Holger PoulsenM155Herre 35-49354 36:37
(5:13)
 8:32 8:53 9:30 9:41
86Karsten AlbækMDegnemoseløberen150Herre 50-59104 36:40
(5:14)
 8:56 8:55 9:13 9:36
87Amanda ToftenF2Dame 14-1824 36:51
(5:15)
 8:20 9:38 9:28 9:24
88Claus Lønberg JakobsenM106Herre 35-49364 37:08
(5:18)
 9:02 9:26 9:31 9:09
89Mette Huld JakobsenF65Dame 19-3464 37:10
(5:18)
 9:50 9:20 9:20 8:39
90Kit BrydeF43Dame 50-5914 37:27
(5:21)
 8:37 9:23 9:44 9:42
91Mette Panum HemmingsenF66Dame 35-4984 37:30
(5:21)
 9:25 8:59 9:38 9:27
92Kenny HansenM154Herre 50-59114 37:35
(5:22)
 9:34 9:44 9:12 9:02
93Anne WillumsenF7Dame 50-5924 37:35
(5:22)
 8:59 9:19 9:33 9:41
94Susanne KruseF81Dame 50-5934 37:37
(5:22)
 9:29 9:13 9:23 9:30
95Gordon LundM121Herre 35-49374 37:53
(5:24)
 9:16 9:25 9:34 9:37
96Ole SchrøderM184Herre 35-49384 37:53
(5:24)
 9:05 9:26 9:55 9:25
97Anne Tange LaursenFCarlos-Klubben8Dame 19-3474 37:58
(5:25)
 10:12 9:58 9:04 8:42
98Erling Tind LarsenM113Herre 35-49394 38:01
(5:25)
 9:01 9:11 9:44 10:04
99Maria KoppelF58Dame 60+24 38:01
(5:25)
 9:23 9:23 9:45 9:29
100Camilla StrodtmannF17Dame 35-4994 38:02
(5:26)
 9:02 9:10 9:45 10:03
101Trine Zeeberg Buch-HansenF89Dame 19-3484 38:02
(5:26)
 9:09 9:25 9:40 9:47
102Ove KarmarkM186Herre 60+34 38:08
(5:26)
 9:22 9:28 9:29 9:48
103Anne LydolffF5Dame 35-49104 38:13
(5:27)
 9:10 9:29 9:45 9:48
104Hanne HvamF26Dame 35-49114 38:14
(5:27)
 9:28 9:39 9:34 9:31
105Marianne MilboF61Dame 35-49124 38:16
(5:28)
 9:28 9:39 9:34 9:34
106Laura BendsenF44Pige 0-1314 38:17
(5:28)
 9:21 9:24 9:49 9:42
107Frank BlochM119Herre 60+44 38:23
(5:29)
 9:19 9:30 9:46 9:47
108Hanne MathiesenF27Dame 50-5944 38:26
(5:29)
 9:29 9:34 9:39 9:42
109Bodil TeichertF15Dame 35-49134 38:40
(5:31)
 9:15 9:40 9:51 9:53
110Anita PhilipsenF4Dame 50-5954 38:46
(5:32)
 9:40 9:30 9:46 9:48
111Ib Iskou SørensenM136Herre 50-59124 38:50
(5:32)
 8:48 9:35 10:07 10:18
112Henry BulskiM134Herre 60+54 38:54
(5:33)
 10:06 9:53 9:28 9:26
113Lisbeth Holmelin RasmussenF50Dame 35-49144 38:55
(5:33)
 9:35 9:37 9:52 9:50
114Kirsten Birkelund TaarupF41Dame 50-5964 38:56
(5:33)
 9:28 9:31 9:51 10:04
115Lise AnkerstrømFFamB51Dame 35-49154 38:58
(5:34)
 9:55 9:49 9:41 9:32
116Roland GregerM198Herre 35-49404 39:06
(5:35)
 9:39 9:43 10:01 9:41
117Ole BendsenM182Herre 50-59134 39:08
(5:35)
 9:42 9:39 9:57 9:49
118Helle BengtsenF29Dame 35-49164 39:09
(5:35)
 9:15 9:42 10:04 10:07
119Maibrit Italia CristianoF56Dame 19-3494 39:11
(5:35)
 9:31 9:40 9:59 9:59
120Bente StavnshøjF12Dame 35-49174 39:28
(5:38)
 9:05 9:51 10:09 10:23
121Mikkel Frost KopenhagenMLøbeklubben Herkules173Herre 35-49414 39:30
(5:38)
 9:23 9:40 10:04 10:21
122Ane ThøgersenF3Dame 35-49184 39:33
(5:39)
 9:39 9:44 10:02 10:06
123Henrik HansenM130Herre 50-59144 39:36
(5:39)
 9:34 9:45 10:05 10:11
124Morten RennebergM176Herre 19-34194 39:40
(5:40)
 10:00 10:09 10:00 9:29
125Susanne KyvsgaardFCSC82Dame 50-5974 39:40
(5:40)
 9:42 9:57 10:03 9:57
126Ann-Marie Skov DanielsenF11Dame 19-34104 39:44
(5:40)
 9:38 9:46 10:13 10:05
127Tina RøbelF84Dame 35-49194 39:45
(5:40)
 9:27 9:40 10:11 10:26
128Danny LeisinM107Herre 50-59154 39:46
(5:40)
 9:39 9:59 10:10 9:57
129Keld Mogens SponMGSK-tri152Herre 50-59164 39:52
(5:41)
 9:16 9:58 10:12 10:24
130Henrik Jarl KarlsenMHI131Herre 35-49424 39:54
(5:42)
 9:52 10:02 10:05 9:54
131Laura Lund KuhlmannFAccelerators45Pige 0-1324 39:59
(5:42)
 10:27 9:50 9:52 9:49
132Pia NielsenF74Dame 35-49204 40:10
(5:44)
 9:41 10:03 10:13 10:12
133René Ravnsbæk BodeM195Herre 35-49434 40:17
(5:45)
 10:27 10:01 10:03 9:45
134Jesper LauridsenM145Herre 50-59174 40:21
(5:45)
 9:28 10:02 10:25 10:23
135Annelis ChristensenF9Dame 35-49214 40:21
(5:45)
 9:24 10:03 10:21 10:32
136Lisbeth KnøflerFLøbeklubben Herkules49Dame 35-49224 40:27
(5:46)
 10:06 10:05 10:15 10:00
137Flemming LarsenM118Herre 50-59184 40:33
(5:47)
 9:44 10:01 10:26 10:20
138Martin Miguel Del PinoM167Herre 19-34204 40:42
(5:48)
 8:11 10:20 10:45 11:24
139Marie FindF63Dame 19-34114 40:50
(5:50)
 10:01 10:13 10:25 10:10
140Martin WillumsenM166Herre 19-34214 40:51
(5:50)
 8:46 9:16 10:32 12:16
141Grethe DimonFHI25Dame 35-49234 40:51
(5:50)
 9:55 10:15 10:26 10:13
142Josephine TækkerFLøbeklubben Herkules38Dame 35-49244 41:01
(5:51)
 10:04 10:00 10:31 10:25
143Søren Veilgaard ThomsenM207Herre 35-49444 41:05
(5:52)
 9:44 10:07 10:32 10:40
144Susanne Bruun JonassenF83Dame 50-5984 41:10
(5:52)
 10:05 10:06 10:26 10:31
145René NielsenMRIMO194Herre 35-49454 41:26
(5:55)
 10:11 10:24 10:37 10:12
146Rikke K ClausenFSkovløberne75Dame 35-49254 41:27
(5:55)
 10:29 10:25 10:18 10:13
147Ib FranzmannM135Herre 50-59194 41:49
(5:58)
 9:43 10:25 10:43 10:57
148Mona VestergaardFMAN B&W Running Team70Dame 35-49264 41:53
(5:59)
 9:52 10:33 10:45 10:42
149Katrine SodeF40Dame 19-34124 42:41
(6:05)
 10:34 10:46 10:45 10:36
150Sanni Frost KopenhagenFLøbeklubben Herkules77Dame 35-49274 43:10
(6:10)
 10:24 10:42 10:58 11:05
151Lotte GelbekF53Dame 19-34134 43:13
(6:10)
 10:24 10:42 10:59 11:06
152Nadja HansenF71Dame 19-34144 43:35
(6:13)
 10:13 10:51 11:10 11:20
153Dorthe PedersenF21Dame 35-49284 43:51
(6:15)
 10:38 10:49 11:10 11:12
154Susanne CarlF80Dame 50-5994 43:58
(6:16)
 10:35 11:11 11:05 11:05
155Louise LudvigsenF55Dame 14-1834 44:06
(6:18)
 10:58 10:37 11:30 11:00
156Dorrit LieberkindF20Dame 35-49294 44:14
(6:19)
 10:21 10:59 11:16 11:36
157Birgitte LudvigsenF14Dame 35-49304 44:17
(6:19)
 10:41 11:05 11:19 11:10
158Finn LjungqvistM114Herre 60+64 44:28
(6:21)
 11:01 11:01 11:14 11:10
159Tove RützouFSAS Løb & Motion88Dame 60+34 44:32
(6:21)
 11:01 10:54 11:12 11:24
160Hans Jørgen Lerstrup LarsenM124Herre 35-49464 44:36
(6:22)
 10:17 11:18 11:46 11:12
161Ruth Lillian AndersenF76Dame 60+44 45:00
(6:25)
 10:33 11:26 11:29 11:30
162Poul BuddeM191Herre 60+74 45:02
(6:26)
 10:56 11:12 11:21 11:32
163Pernille EmborgF73Dame 35-49314 45:12
(6:27)
 11:05 11:20 11:24 11:21
164Camilla Ravnsbæk BodeF18Dame 35-49324 45:16
(6:28)
 11:12 11:18 11:25 11:19
165Anne Møller-JensenF6Dame 19-34154 45:16
(6:28)
 10:19 11:26 11:44 11:45
166Erik LarsenM111Herre 35-49474 45:24
(6:29)
 10:10 11:04 11:47 12:21
167Tove IversenF87Dame 60+54 45:25
(6:29)
 11:07 11:20 11:28 11:29
168Frida NellemannFmørkhøj frugt og blomster24Dame 50-59104 46:24
(6:37)
 11:16 11:31 11:45 11:51
169Birgit Dræby SponFGSK-tri13Dame 50-59114 46:49
(6:41)
 10:33 11:37 12:16 12:21
170Lotte OttosenFGSK-Tri54Dame 35-49334 47:15
(6:45)
 11:02 11:56 12:08 12:08
171Dorthe PlougmannF22Dame 60+64 47:35
(6:47)
 11:20 11:53 12:08 12:12
172Camilla HansenF16Dame 14-1844 47:38
(6:48)
 10:21 12:15 12:50 12:10
173Marianne HolmF60Dame 35-49344 47:38
(6:48)
 10:21 12:16 12:50 12:09
174Lene Hein BlochF47Dame 35-49354 48:35
(6:56)
 11:30 11:46 12:11 13:06
175Ellen Krogh LundbergF23Pige 0-1334 48:36
(6:56)
 11:09 11:52 12:49 12:45
176Inge-Lise Bjørn HansenF36Dame 50-59124 48:49
(6:58)
 11:30 12:32 12:34 12:13
177Carsten JensenM104Herre 60+84 49:38
(7:05)
 11:13 12:12 12:53 13:18
178Maria Dræby SponF59Dame 19-34164 52:08
(7:26)
 11:34 13:10 13:37 13:46
179Branislav MihicM99Herre 19-34224 52:09
(7:27)
 11:34 13:11 13:37 13:46
180Inga Ragnhild RandløvF35Dame 60+74 1:02:45
(8:57)
 14:54 15:51 16:04 15:55
181Nanny RyserF72Dame 60+83 34:19
(4:54)
 11:03 11:33 11:42-
182Morten SimoneitMSkovløberne177Herre 35-49482 15:06
(2:09)
 7:15 7:50--
183Finn OttosenMGSK-Tri115Herre 50-59202 19:45
(2:49)
 9:22 10:22--
184Jesper LangeM144Herre 35-49491 5:01
(0:43)
 5:01---
185Ida LudvigsenF33Pige 0-1341 10:58
(1:34)
 10:58---
186Mads Panum HemmingsenM161Herre 35-49501 54:56
(7:50)
 54:56---

Hvordan bruges resultattabellen?

Tabellen herover indeholder alle løberes resultater fra årets løb.

Vil du se de 100 første i det samlede resultatt, klikker du på vis 100 linier, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 100 hurtigste i alle klasser vist. Vil du se nr 101 og resten klikker du på Næste nederst.

Vil du se de 100 første Damer, klikker du på vis 100 linier, indtaster damer i feltet Søg, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 100 hurtigste damer vist.

Vil du se de 10 første Herrer i klassen 35-49, klikker du på vis 10 linier, indtaster herrer 35-49  i feltet Søg, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 10 hurtigste herrer i klassen  vist.

På samme måde kan du søge på klub, eller sortere på andre kriterier end Sluttid ved at vælge ▲ i en anden kolonne.

Klikker dun på ▲ igen bliver de sorteret i omvendt rækkefølge.

Du kan dele dette indlæg på Facebook ved at klikke her.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *