Resultat 2010

NavnKlubKlasseSluttidOmg 1Omg 2Omg 3Omg 4
Jakob HannibalH19-34 21:01 5:06 5:16 5:21 5:16
Kent SørensenSpartaH35-49 23:15 5:42 5:45 5:53 5:53
Torben BilleRUN4ALL KØGE/EVENTS4UH35-49 23:44 5:46 5:55 6:00 6:02
Erik ZobelKaiser SportH19-34 24:35 5:48 6:09 6:22 6:15
Bent PovlsenAK 73H35-49 24:59 6:04 6:18 6:21 6:15
Jakob BirkmoseKaiser SportH19-34 26:25 6:15 6:42 6:49 6:37
Michael GiessingMørkhøj Frugt & BlomsterH19-34 26:27 6:03 6:44 6:53 6:46
Lars NellemannH19-34 26:32 6:13 6:46 6:48 6:43
Sara Sig MøllerD19-34 26:35 6:36 6:35 6:36 6:47
Helle GiessingD19-34 26:48 6:16 6:42 6:53 6:55
Tina D. PoulsenSpartaD35-49 27:19 6:30 6:49 7:01 6:58
Rene BojsenSpartaH35-49 28:09 6:42 7:03 7:11 7:11
Peter Rune MadsenH35-49 28:28 6:38 7:13 7:23 7:12
Peter LundgaardKaiser SportH19-34 28:44 6:37 7:12 7:35 7:19
Michael KristensenH35-49 28:45 7:02 7:12 7:23 7:08
Miguel Del PinoH50-59 28:53 6:29 7:30 7:26 7:26
Anders Villefrance OlsenTeam LægårdH19-34 28:54 7:27 7:07 7:10 7:08
Hanne NielsenKøge AtletikD35-49 29:00 6:59 7:19 7:22 7:19
Holger BrorsenH35-49 29:03 6:58 7:17 7:24 7:22
Søren PretzmannH35-49 29:16 7:09 7:23 7:24 7:19
Bjarne BjergH50-59 29:20 6:56 7:20 7:27 7:36
Jonas Vallø SørensenH14-18 29:22 6:51 7:07 7:30 7:53
Mads Løkke RasmussenH35-49 29:24 6:39 7:36 7:40 7:27
Karsten HuusmannHerkulesH35-49 29:27 7:21 7:22 7:25 7:18
Morten Brünning BrøggerNordeaH19-34 29:42 7:00 7:28 7:44 7:28
Torels Olin RasmussenDegnemoseløberenH19-34 29:51 7:22 7:26 7:34 7:28
Per FalkenbergH50-59 29:55 7:09 7:31 7:44 7:30
Kristian AndersenH19-34 29:58 7:24 7:31 7:37 7:24
Marie StampeD19-34 30:02 7:32 7:32 7:36 7:21
Kristian Flindt DyrkjøbFortiusH35-49 30:06 7:06 7:28 7:46 7:43
Carsten ChristensenKaiser SportH50-59 30:08 7:15 7:33 7:43 7:36
Søren GiessingMørkhøj Frugt & BlomsterH35-49 30:12 7:15 7:39 7:48 7:29
Per JuulTri4H35-49 30:19 7:14 7:34 7:45 7:45
Camilla PetersenKaiser SportD19-34 30:21 7:11 7:35 7:53 7:40
Bjarne Skjødt WormDirty DocsH19-34 30:22 7:25 7:41 7:48 7:27
Benjamin Schwalm MadsenH19-34 30:34 7:27 7:33 7:40 7:52
Bjørn HolstBagsværd Atletik ClubH35-49 30:44 7:06 7:48 7:55 7:54
Jakob MaraldoH35-49 30:50 7:37 7:43 7:49 7:41
Tomas Gervig SvenssonH35-49 30:56 8:15 7:41 7:39 7:19
Mette AndersenD35-49 31:12 7:03 7:58 8:13 7:57
Hans Peter BuskH35-49 31:13 7:44 7:41 7:55 7:51
Hans SchwanerBirkerød Cykel klubH35-49 31:28 7:35 7:57 8:04 7:51
Dennis LindH35-49 31:28 7:30 7:41 8:00 8:15
Søren NørgaardH0-13 31:31 7:36 7:50 8:04 7:58
Robin WagnerH35-49 31:39 7:34 7:59 8:04 8:00
Anette RasmussenD35-49 31:41 7:43 7:57 8:08 7:52
Brian PedersenH35-49 31:48 7:51 7:55 8:08 7:53
Tjalfe Villads HolmquistH14-18 31:52 8:04 8:04 8:04 7:38
Tue Villads BergNovoH35-49 31:56 8:04 8:05 8:04 7:42
Robbin LarsenH19-34 31:58 7:28 8:04 8:11 8:13
Niels Chr. ToftH35-49 32:02 8:03 8:02 8:03 7:54
Jesper MunksgaardH50-59 32:06 7:17 8:02 8:26 8:20
Jan JørgensenH35-49 32:09 7:32 7:49 8:25 8:22
Jacob RosenbergH35-49 32:14 7:49 8:01 8:16 8:06
Danni MikkelsenH19-34 32:19 8:06 8:03 8:10 7:59
Per Finderup SørensenDegnemoseløberenH35-49 32:19 8:05 8:03 8:09 8:01
Peter OttesenH35-49 32:20 7:36 8:11 8:22 8:09
Hans HeldboLøbeklubben HerkulesH35-49 32:27 7:24 8:25 8:25 8:12
Jens Christian GundtoftDegnemoseløberenH50-59 32:31 8:15 8:04 8:14 7:57
Steen SkaarupH35-49 32:34 7:52 8:18 8:20 8:03
Mona HermannsDegnemoseløberenD35-49 32:44 7:37 8:16 8:30 8:19
Kaare JensenH35-49 32:56 7:57 8:20 8:27 8:10
Brian Ytzen JuhlDegnemoseløberenH50-59 33:06 8:11 8:10 8:20 8:24
Erik AndersenH60+ 33:07 8:14 8:08 8:21 8:23
Phillip SiomkaH14-18 33:15 8:01 8:06 8:28 8:39
Pia NielsenD35-49 33:43 8:05 8:27 8:35 8:34
Jette Hjort HenriksenDegnemoseløberenD35-49 33:55 7:58 8:26 8:46 8:45
Steen Peter IbsenJUNGFRAUH50-59 33:56 8:19 8:26 8:41 8:28
Mogens JensenPuls 3060H60+ 34:19 8:21 8:35 8:49 8:32
Torben WittchenSas Løb og MotionH50-59 34:27 8:29 8:35 8:45 8:37
Anne Vallø HansenDegnemoseløberenD35-49 34:31 8:23 8:39 8:42 8:45
Lise EspersenKøge AtletikD60+ 34:35 8:20 8:34 8:46 8:54
Martin Del PinoH19-34 34:37 7:33 8:44 9:10 9:09
Jesper LundbergH35-49 34:38 8:26 8:46 8:59 8:25
Jens Rud MadsenH50-59 34:40 8:23 8:43 8:43 8:50
Annette Klint KofodDegnemoseløberenD35-49 34:43 8:17 8:40 8:53 8:52
Katrine Hye-KnudsenD19-34 34:45 8:20 8:48 8:55 8:41
Jens F JensenTryg IdrætH50-59 35:00 8:38 8:54 8:54 8:32
Mie Juul PedersenD35-49 35:00 8:41 8:47 8:58 8:33
Mia Vaupel BojsenD35-49 35:09 8:30 8:48 8:55 8:54
Markus FeveileH14-18 35:12 8:46 9:01 8:59 8:24
Anders Parm-ChristensenH19-34 35:23 8:33 8:55 9:08 8:45
Helle BengtsenDegnemoseløberenD50-59 35:28 8:22 8:48 9:10 9:08
Jørn ChristiansenH19-34 35:32 8:21 8:59 9:18 8:53
Finn Gunst ChristensenenhedslistenH60+ 35:33 8:48 8:56 9:01 8:47
Boje BaltzersenH60+ 35:36 8:47 8:55 9:02 8:51
Kenny HansenH50-59 35:37 8:35 8:59 9:06 8:56
Robert Johan AndersenH50-59 35:49 8:42 8:53 9:08 9:04
Boris Schwalm MadsenH35-49 35:58 8:40 8:53 9:13 9:10
Birger MadsenH50-59 36:06 8:40 9:04 8:59 9:21
Jannie AndersenD19-34 36:06 9:14 9:02 9:04 8:44
Carsten Borgund HansenH35-49 36:07 8:58 9:02 9:10 8:56
Karsten AlbækDegnemoseløberenH50-59 36:08 8:25 8:56 9:22 9:25
Kaj JacobsenFLDH35-49 36:16 8:59 9:04 9:17 8:54
René KrygerDMKH50-59 36:19 8:21 9:00 9:24 9:33
Ole Kjær-OlsenH50-59 36:20 8:42 9:02 9:21 9:14
Roland GregerH35-49 36:29 8:48 9:14 9:36 8:50
Jørgen SiomkaH50-59 36:30 8:24 9:13 9:28 9:24
Alberte Hjort NielsenDegnemoseløberenD14-18 36:35 8:21 8:59 9:21 9:52
Mette RosenbackD19-34 36:38 9:09 9:05 9:16 9:06
Sonia Gasull-WrisbergAK 73D35-49 36:42 8:34 9:14 9:26 9:27
Kenneth JensenhedehuseneH35-49 36:51 8:25 9:05 9:37 9:43
Anja HoppeTeam TomsD19-34 37:07 9:26 9:30 9:21 8:49
Ane ThøgersenD35-49 37:07 8:51 9:18 9:33 9:24
Martin WillumsenH19-34 37:07 8:39 8:54 9:52 9:41
Gunnar SigfredssonH35-49 37:09 9:14 9:02 9:16 9:36
Kate SonneD35-49 37:10 8:35 9:11 9:37 9:45
Anna GrabowskiD35-49 37:17 8:58 9:15 9:37 9:25
Ann Charlott Kryger NielsenD35-49 37:20 9:08 9:20 9:28 9:23
Malene Rod VestMærsk IFD35-49 37:29 9:11 9:23 9:31 9:23
Knud Holger PoulsenH35-49 37:32 9:26 9:23 9:36 9:06
Jan SteinickeKaiser SportH19-34 37:39 9:17 9:25 9:29 9:27
Michael ReicheH35-49 37:41 9:18 9:16 9:19 9:47
Anne WillumsenD50-59 37:49 9:06 9:22 9:38 9:41
Henry BulskiH60+ 37:58 9:12 9:39 9:40 9:25
Jette Østergaard JørgensenD35-49 38:01 9:00 9:27 9:45 9:47
Henrik BustDegnemoseløberenH50-59 38:04 9:49 9:27 9:19 9:28
Lars NørgaardH35-49 38:16 9:18 9:34 9:45 9:38
Lærke RoosD0-13 38:17 9:16 9:37 9:52 9:30
Signe NørgaardD14-18 38:21 9:18 9:34 9:45 9:43
Louise Villefrance Isted LudvigsenTeam LægårdD14-18 38:22 9:32 9:37 9:43 9:30
Linda Kate SørensenD35-49 38:23 9:30 9:30 9:40 9:42
Lars ChristoffersenKaiser SportH35-49 38:25 9:17 9:27 9:48 9:51
Eva LeeD19-34 38:25 9:32 9:34 9:59 9:19
Henrik RossH35-49 38:30 9:16 9:38 9:51 9:43
Berit GoldmannD35-49 38:31 9:32 9:32 9:42 9:45
Flemming BjalerDegnemoseløberenH50-59 38:32 9:43 9:43 9:39 9:26
Anette Hartung ElmoseD35-49 38:42 9:37 9:35 9:37 9:52
Karin AlmD35-49 38:46 9:39 9:34 9:37 9:54
Magnus Emil Gervig SvenssonH0-13 38:49 10:20 9:51 9:44 8:53
Lars HermindH35-49 38:54 9:13 9:41 10:17 9:42
Per GoldmannH35-49 39:01 9:30 9:41 9:50 9:59
Asger Ron JacobsenH0-13 39:36 9:47 11:16 9:29 9:03
Annelis ChristensenDegnemoseløberenD35-49 39:37 9:39 9:51 10:03 10:02
Jane Asselberghs3F sportD50-59 39:41 9:20 9:51 10:16 10:13
Marie Ibbi SeehuusenDirty DocsD19-34 39:50 9:52 9:36 10:15 10:06
Julie Christina JensenHorserødD19-34 39:50 9:19 9:50 10:21 10:19
Bente StavnshøjD35-49 39:51 9:23 9:59 10:08 10:20
Morten DroobH50-59 39:55 9:59 9:49 10:03 10:03
Erik LarsenH35-49 39:56 9:58 9:49 10:03 10:03
René Ravnsbæk BodeH35-49 40:05 10:31 10:37 9:59 8:56
Lars SchmidtH35-49 40:13 8:58 9:49 10:27 10:58
Marianne HolmD35-49 40:14 9:34 10:01 10:17 10:21
Mette LandboD35-49 40:14 9:40 9:58 10:20 10:15
Ib FranzmannH50-59 40:16 9:28 10:05 10:22 10:19
Susanne Bruun JonassenD60+ 40:17 10:01 10:03 10:09 10:03
Frank BlochH60+ 40:18 10:04 9:56 10:08 10:08
Lene SvenssonD35-49 40:24 10:03 10:10 10:13 9:57
Finn SøndergaardH60+ 40:25 10:07 9:58 10:14 10:04
Ilja Maria SøndergaardD35-49 40:26 10:08 9:57 10:14 10:05
Hanne Teilmann WillumsenD35-49 40:39 10:12 10:07 10:13 10:05
Anna Nørrelykke LarsenD50-59 40:40 9:57 10:06 10:15 10:20
Tine Streit RosenbergD35-49 40:41 9:31 9:58 10:25 10:46
Danny LeisinDegnemoseløberenH60+ 40:48 9:52 10:09 10:26 10:18
Rikke TrapD35-49 40:48 9:33 10:09 10:35 10:29
Emil Holm ToftH14-18 40:49 11:03 10:57 10:49 7:59
Per Alex ChristensenH35-49 40:50 10:09 10:07 10:16 10:16
Ib Iskou SørensenH50-59 40:55 9:12 10:00 10:54 10:48
Susanne ChristoffersenD35-49 41:10 9:38 10:20 10:46 10:24
Jeanne Camilla MouritzenTeam TomsD19-34 41:16 10:03 10:19 10:35 10:19
Claes Isted LudvigsenTeam LægårdH35-49 41:25 9:35 10:02 10:35 11:10
Susanne KyvsgaardCSCD50-59 41:34 9:46 10:31 10:48 10:28
Frank GoldmannH50-59 41:34 9:38 10:19 10:38 10:58
Bolette Ingrish3F sportD35-49 41:37 9:53 10:28 10:39 10:36
Louise JacobsenD19-34 41:46 9:46 11:15 10:15 10:28
Helene FeveileD35-49 41:49 11:11 10:27 10:21 9:49
Lena JørgensenD50-59 41:50 10:02 10:15 10:57 10:33
Camilla Ravnsbæk BodeD35-49 41:50 10:31 10:36 10:28 10:14
Karina JunkerD35-49 42:05 9:32 10:37 10:57 10:58
Angelica MelendezD35-49 42:11 9:45 10:36 10:48 11:00
Thomas Lund TækkerLøbeklubben HerkulesH35-49 42:15 10:10 10:44 10:43 10:35
Torben LademannH50-59 42:22 9:49 10:36 10:54 11:01
Heidi KarmarkFløng kondiD35-49 42:41 10:09 10:44 10:56 10:51
Astrid FuglestadD35-49 42:49 9:55 10:46 11:12 10:55
Inge HolmD35-49 42:54 11:02 10:57 10:49 10:04
Johann SigfredssonH35-49 42:57 9:27 9:54 11:28 12:07
Tine PedersenD35-49 43:03 10:05 10:28 11:06 11:23
Peter StaubyH50-59 43:08 10:37 10:45 10:55 10:49
Jens Brix AndersenH50-59 43:08 10:38 10:46 10:55 10:48
Ida Villefance Isted LudvigsenTeam LægårdD14-18 43:25 10:22 10:47 11:04 11:11
Jesper MadsenHerlev LøberneH35-49 43:39 10:07 10:42 11:25 11:25
Christian PoulsenH35-49 44:05 9:58 10:50 11:35 11:41
Robert MunneckeH19-34 44:14 10:04 10:21 12:18 11:28
Gitte SvenstrupTeam TomsD35-49 44:32 10:19 11:00 11:23 11:49
Birgitte Villefrance LudvigsenTeam LægårdD35-49 44:48 10:37 11:45 11:15 11:10
Susanne HønholtTeam TomsD19-34 45:06 10:20 11:02 11:47 11:56
Frida NellemannMørkhøj Frugt & BlomsterD50-59 45:27 10:56 11:21 11:36 11:33
Amanda ToftenD14-18 45:39 9:45 10:53 12:32 12:28
Tove IversenDegnemoseløberenD60+ 46:49 10:50 11:40 12:10 12:07
Sisse RylanderD19-34 47:21 11:13 11:49 12:18 12:00
Mia SimonsenD35-49 47:28 11:33 11:43 12:10 12:01
Annette HollmannD50-59 47:38 11:10 11:50 12:16 12:20
Anette Byg Pedersen3F SportD50-59 47:53 11:36 12:09 12:06 12:00
Anna FeveileD0-13 50:12 11:11 12:27 13:08 13:25
Anita NielsenD35-49 50:22 12:19 12:34 12:39 12:49
Anders SøderblomH35-49 50:34 11:54 12:11 13:39 12:49
Andreas SøderblomH0-13 50:35 11:54 12:12 13:40 12:48
Pia MolsD19-34 50:49 11:59 12:44 13:04 13:01
Kim MolsH35-49 50:50 16:05 10:40 10:58 13:05
Christina SvenssonD35-49 50:53 11:51 13:00 13:02 12:58
Susie StaubyD35-49 50:58 12:05 12:45 13:05 13:02

Hvordan bruges resultattabellen?

Tabellen herover indeholder alle løberes resultater fra årets løb.

Vil du se de 100 første i det samlede resultatt, klikker du på vis 100 linier, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 100 hurtigste i alle klasser vist. Vil du se nr 101 og resten klikker du på Næste nederst.

Vil du se de 100 første Damer, klikker du på vis 100 linier, indtaster damer i feltet Søg, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 100 hurtigste damer vist.

Vil du se de 10 første Herrer i klassen 35-49, klikker du på vis 10 linier, indtaster herrer 35-49  i feltet Søg, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 10 hurtigste herrer i klassen  vist.

På samme måde kan du søge på klub, eller sortere på andre kriterier end Sluttid ved at vælge ▲ i en anden kolonne.

Klikker dun på ▲ igen bliver de sorteret i omvendt rækkefølge.

Klik her for at se Events4u’s oprindelige webside med resultatet af Degnemoseløbet 2010.

Du kan dele dette indlæg på Facebook ved at klikke her.