Resultat 2012

NavnKlubKlasseSluttid1. omg.2. omg.3. omg.4. omg.
Gustav WagnerDreng0-1300.32.5900.08.1100.08.1800.08.2600.08.03
Asger JacobsenDreng0-1300.36.0100.09.2800.08.4400.08.5600.08.53
Marcus Frost EbstrupDreng0-1300.50.3100.12.1400.12.5300.13.0900.12.14
Phillip SiomkaDreng14-1800.32.3500.07.4600.08.0800.08.2900.08.11
Anton Palm FolkmannDreng14-1800.41.5600.09.0300.10.0900.10.5200.11.51
Andreas SøderblomDreng14-1800.44.1800.11.0200.10.5800.11.3000.10.47
Katrine Hye-knudsenK19-3400.31.2200.07.3600.07.5600.07.5800.07.51
Sara DirandK19-3400.35.3600.08.2000.08.5400.09.1400.09.07
Line WeldinghK19-3400.36.2100.08.5300.09.0500.09.1200.09.09
Pia HougaardK19-3400.36.5500.08.5500.09.1200.09.2900.09.18
Ulla SkaanigK19-3400.39.3900.09.2100.09.5800.10.0700.10.11
Marie-Louise Rosted BrøndumK19-3400.43.3200.09.5400.10.3100.11.2200.11.44
Louisa Nellemann KruseK19-3400.44.0000.09.5500.10.5600.11.3800.11.30
Lisa Sylvest NielsenK19-3400.50.2100.10.2700.12.4100.13.4100.13.30
Helle GiessingK19-34DNF00.06.3500.06.54
Tina D. PoulsenK35-4900.27.1400.06.3500.06.5300.06.5300.06.52
Mette RosenbeckK35-4900.36.3600.09.3700.08.5900.09.0500.08.54
Jette Østergaard JørgensenK35-4900.36.4600.08.4300.09.1000.09.2500.09.27
Berit GoldmannK35-4900.36.4700.09.0500.09.1300.09.1700.09.11
Pia NielsenK35-4900.36.5600.09.0200.09.1600.09.2000.09.16
Lotte RudbækK35-4900.37.3500.08.5900.09.2200.09.3700.09.34
Lene ThygesenK35-4900.38.0500.09.2100.09.3100.09.4100.09.31
Katrine Gervig HansenK35-4900.38.0600.09.2600.09.2900.09.3700.09.33
Jannie AndersenK35-4900.38.1500.09.3400.09.3600.09.4800.09.17
Inge HolmK35-4900.38.5600.09.5100.09.5300.09.5200.09.18
Signe PostK35-4900.39.1500.09.4000.09.5400.09.5500.09.45
Ilja Maria S¿ndergaardK35-4900.39.4600.09.3800.09.5700.10.0100.10.08
Louise JacobsenK35-4900.39.5800.09.3800.09.5800.10.1400.10.07
Camilla Ravnsbæk BodeK35-4900.42.1700.10.1900.10.3400.10.4300.10.39
Anette ElmoseK35-4900.42.3700.10.1200.10.4600.10.5900.10.38
Angelica MelendezK35-4900.44.5100.10.2000.11.2400.11.3100.11.35
Susie StaubbyK35-4900.52.2600.12.0800.13.0400.13.4300.13.30
Tine Kirk PedersenK35-49DNF00.10.2800.11.0400.12.06
Christina SvenssonK35-49DNF00.10.4500.11.5500.12.53
Anne WillumsenK50-5900.35.5600.08.3500.08.5300.09.1100.09.17
Susannne KruseK50-5900.38.1600.09.2200.09.2200.09.4100.09.49
Bente StavnshøjK50-5900.38.2200.08.4900.09.2500.09.5500.10.12
Karin AlmK50-5900.41.2000.10.1200.10.2200.10.1500.10.31
Birgit PalmK50-5900.45.1800.10.4600.11.2400.11.3100.11.35
Annette HollmannK50-5900.49.5100.12.1200.12.3000.12.3900.12.28
Hanne ThygesenK50-59DNF00.12.4900.14.3800.13.00
Alice BrøndumK50-59DNF00.12.4800.14.38
Frida NellemannK60+00.47.5200.11.2400.12.1000.12.1100.12.05
Hanne DamK60+00.51.1800.12.3600.12.4100.13.0500.12.55
Michael JeppesenM19-3400.22.4000.05.2600.05.4200.05.4700.05.45
Michael GiessingM19-3400.25.3800.06.0800.06.2100.06.3800.06.31
Anders Hjort NielsenM19-3400.28.2100.06.4400.07.1100.07.1600.07.08
Martin GoldmannM19-3400.28.4200.06.5700.07.0700.07.1700.07.20
Bjarne Skjødt WormM19-3400.29.1800.06.5800.07.2400.07.3600.07.18
Michael GoldmannM19-3400.29.4200.07.0000.07.3500.07.4400.07.21
Danny MikelsenM19-3400.29.5900.07.2600.07.3100.07.3600.07.25
Torben Kjær NielsenM19-3400.30.0600.06.5700.07.3600.07.5500.07.37
Kenni NielsenM19-3400.30.0700.07.2900.07.3400.07.4000.07.22
Steffan BjørnM19-3400.31.0700.07.0400.07.3500.08.0700.08.19
Martin Del PinoM19-3400.31.3400.07.2000.08.0600.08.0100.08.07
Kristian MikkelsenM19-3400.33.2400.08.2800.08.1400.08.1800.08.23
Alex RasmussenM19-3400.35.5000.08.1900.08.4800.09.1500.09.27
Martin ThøgersenM19-3400.36.2300.08.0200.09.1200.09.3500.09.32
Martin WillumsenM19-3400.37.0100.07.5600.09.1400.09.5100.09.58
Michael MarquardsenM19-3400.38.1100.09.5800.09.2700.09.2500.09.19
Simone PedersenM19-3400.42.0300.09.3300.10.3300.11.0100.10.55
Michael KruseM19-3400.52.2000.12.0200.13.0400.13.4300.13.29
Lars ToftM19-34DNF00.33.15
Peter Rune MadsenM35-4900.27.3500.06.3000.06.5600.07.0200.07.05
Niels F. T. PedersenM35-4900.28.5500.07.0600.07.1100.07.1800.07.18
Mikkel AnkjærM35-4900.29.0700.07.0700.07.1800.07.2100.07.20
Holger BrorsenM35-4900.29.0800.07.0600.07.1200.07.2900.07.19
Lars MølgaaardM35-4900.29.2900.07.0900.07.2100.07.3400.07.23
Michael KristensenM35-4900.29.4400.07.0600.07.2700.07.4100.07.29
Niels Christian ToftM35-4900.29.5200.07.5000.07.3500.07.2000.07.06
Lars NellemannM35-4900.30.0600.07.1300.07.3900.07.4100.07.31
Caspar ChristensenM35-4900.30.2200.07.1500.07.4100.07.5300.07.32
Steen SkaarupM35-4900.31.0300.07.4100.07.5300.07.4800.07.40
Hans SchwanerM35-4900.31.0600.07.2400.07.5100.08.0600.07.44
Roland GregerM35-4900.31.2300.07.5200.07.5000.07.5600.07.44
Kristian AndersenM35-4900.31.2900.08.0300.07.5500.07.5000.07.40
Mark Puch ØrnskovM35-4900.31.5300.07.4500.07.5900.08.0700.08.00
Søren PretzmannM35-4900.32.1400.07.4600.08.0400.08.1500.08.08
Anders ParmM35-4900.32.1600.08.1300.07.5600.08.1800.07.48
Boris MadsenM35-4900.32.5700.08.0700.08.0800.08.2400.08.17
Jesper LundbergM35-4900.33.0000.08.1700.08.1000.08.2100.08.11
Benjamin MadsenM35-4900.33.0600.08.0000.08.0900.08.2900.08.27
Martin Hilmar JensenM35-4900.33.3700.07.3100.08.1200.08.5300.09.00
Michael ReicheM35-4900.34.0400.08.2600.08.2100.08.3500.08.41
Gunnar SigfredssonM35-4900.35.0000.08.3600.08.3700.08.5200.08.53
Knud PoulsenM35-4900.36.2000.09.0100.09.0300.09.1400.09.01
Bent RaunM35-4900.37.1500.09.0100.09.0600.09.2700.09.41
Uffe Steimer JensenM35-4900.37.3600.09.2100.09.3000.09.2800.09.17
Lars DrostM35-4900.37.5200.09.1000.09.2600.09.3600.09.39
Per GoldmannM35-4900.37.5300.09.0200.09.2300.09.3100.09.54
Henrik Klint PedersenM35-4900.38.1700.09.2900.09.3500.09.4100.09.31
Torben KnudsenM35-4900.38.4000.09.1500.09.4900.09.5400.09.40
Kim DefriesM35-4900.39.2800.09.1500.09.3700.10.1700.10.18
Tomas SvenssonM35-4900.39.3900.10.4500.11.5400.10.1500.06.44
M. EhlertM35-4900.40.2500.09.4400.10.1000.10.2600.10.04
Anders SøderblomM35-4900.44.2200.11.0200.10.5800.11.2900.10.51
Poul EbstrupM35-4900.50.3200.12.1500.12.5300.13.0900.12.14
RenŽ ChristoffersenM50-5900.27.1000.06.2700.06.5100.07.0100.06.49
Per MejdahlM50-5900.29.2600.07.2500.07.1800.07.2000.07.22
Albert DamM50-5900.31.1300.07.4200.07.5600.07.5500.07.39
Miguel Del PinoM50-5900.31.3600.07.2200.08.0600.08.0100.08.06
Robin WagnerM50-5900.31.3800.07.3300.08.0200.08.0300.07.58
Søren GiessingM50-5900.31.4500.07.3500.07.5600.08.1000.08.03
Frank GoldmannM50-5900.31.5800.07.2900.07.5600.08.1700.08.14
Jacob RønnenfeltM50-5900.32.5800.08.0500.08.0700.08.1800.08.26
Lars HermindM50-5900.35.1600.08.1700.08.5100.09.1200.08.55
Tommy OlesenM50-5900.36.4300.08.5700.09.0700.09.1400.09.23
Ib Iskou SørensenM50-5900.37.2600.08.3400.09.1700.09.3800.09.55
Jørgen Wasmann HansenM50-5900.37.4900.08.5200.09.2900.09.4400.09.43
Erling MikelsenM50-5900.37.5400.09.1900.09.3300.09.1800.09.42
Jørgen SiomkaM50-5900.38.1600.09.0400.09.4200.09.4900.09.39
Jens Brix AndersenM50-5900.41.1500.10.0500.10.2000.10.3100.10.18
Hans-Henrik OlsenM50-5900.47.2900.11.0100.12.1200.12.1100.12.04
Erik AndersenM60+00.32.4100.08.1700.08.0600.08.1100.08.05
Henry BulskiM60+00.39.0700.09.4000.09.4600.09.3400.10.05
Palle B. VeggerM60+00.44.2200.10.3600.11.2400.11.2100.10.58
Finn SøndergaardM60+00.45.1200.10.2200.11.1400.11.5500.11.39
Lærke RoosPige0-1300.32.1700.07.3500.08.1900.08.2600.07.56
Nicoline WeltzPige14-1800.38.2000.09.3600.09.4000.09.4100.09.20
Bjarne Bjerg2bM50-5900.28.2600.06.4100.07.1100.07.1900.07.13
Bent PovlsenAK 73M50-5900.25.0200.06.0700.06.1700.06.2000.06.16
Rene BojsenM35-4900.28.1500.06.4700.07.0900.07.1600.07.02
Jacob Flindt PedersenCirkus PedersenM35-4900.30.0700.07.1800.07.4400.07.4100.07.23
Susanne KyvsgaardCSCK50-59DNF00.12.07
Alberte Hjort NielsenDegnemoseløberenK19-3400.36.5000.08.4700.09.1900.09.3000.09.12
Mette NielsenDegnemoseløberenK35-4900.33.3700.08.0400.08.1900.08.3300.08.39
Jette Hjort HenriksenDegnemoseløberenK35-4900.34.2200.08.0400.08.3300.08.5100.08.54
Gunva‡ EgholmDegnemoseløberenK35-4900.34.4400.08.1600.08.2300.08.4700.09.16
Annette Klint KofodDegnemoseløberenK35-4900.36.0600.08.4200.09.0100.09.1200.09.10
Annelis ChristensenDegnemoseløberenK35-4900.40.2700.09.3900.10.0800.10.3600.10.03
Helle BengtsenDegnemoseløberenK50-5900.34.3500.08.1300.08.3700.08.5000.08.53
Lena AxelsenDegnemoseløberenK50-5900.35.2700.08.3400.08.5300.09.0000.08.59
Kit BrydeDegnemoseløberenK50-5900.41.5900.09.5400.10.4600.10.3100.10.46
Tove IversenDegnemoseløberenK60+00.46.5700.11.1800.11.4300.11.5600.11.58
Jesper FlodinDegnemoseløberenM19-3400.29.0200.07.2600.07.0900.07.1600.07.10
Troels Olin RasmussenDegnemoseløberenM35-4900.31.0600.08.0100.07.5100.07.4100.07.32
Morten BrøggerDegnemoseløberenM35-4900.31.1200.07.2800.07.5400.07.5900.07.49
Peter TøttrupDegnemoseløberenM35-4900.33.0600.07.4000.08.3600.08.4700.08.01
Per Juul MadsenDegnemoseløberenM35-4900.33.0700.08.1000.08.1700.08.2700.08.12
J‡kup JacobsenDegnemoseløberenM35-4900.33.1000.08.1600.08.1800.08.1900.08.17
Erik LarsenDegnemoseløberenM35-4900.42.3200.09.5200.10.3200.10.5400.11.12
Jesper Henrik ThomsenDegnemoseløberenM50-5900.29.3400.07.0700.07.2300.07.3300.07.30
Jens Rud MadsenDegnemoseløberenM50-5900.30.5400.07.2900.07.4700.07.5200.07.45
Henrik BustDegnemoseløberenM50-5900.35.4700.08.3500.08.4900.09.0700.09.14
Rene Kryger JensenDegnemoseløberenM50-5900.38.1400.09.2400.09.3200.09.4700.09.30
Flemming BjalerDegnemoseløberenM50-5900.39.0200.09.2900.09.4300.09.4900.10.00
Karsten AlbækDegnemoseløberenM50-5900.42.1100.09.5600.09.5700.10.5200.11.25
Flemming LarsenDegnemoseløberenM60+00.35.1400.08.3000.08.5600.09.0500.08.42
Laura BendsenDegnemoseløberenPige14-1800.36.1500.08.5300.09.0300.09.1900.08.58
Sara FeltendahlGrøndal CentretK19-3400.45.3500.10.2900.11.2700.12.2500.11.12
Marianne SandbergGrøndal CentretK35-4900.37.1600.09.1500.09.2300.09.2600.09.10
Lilly GertsenGrøndal CentretK60+00.47.5700.11.2900.11.5500.12.2800.12.03
Dan MøllerGrøndal CentretM19-3400.39.5000.08.1300.09.3100.10.4500.11.20
Per RosenhagenGrøndal CentretM35-4900.37.3800.08.2900.09.3700.09.4800.09.43
Steen Peter IbsenGrøndal CentretM50-5900.36.3800.09.0500.09.1600.09.1100.09.05
Robert Johan AndersenGrøndal CentretM60+00.32.2900.07.4400.08.0900.08.1800.08.16
Karsten HuusmannHerkulesM35-4900.30.2700.07.2900.07.3600.07.4500.07.36
Mogens Bertram-NielsenHerlev Løbe-og AtletikklubM60+00.30.4900.07.1200.07.5200.07.5500.07.49
Carsten Woss ClemmensenHerlevløberneM35-4900.36.1700.08.4500.08.5000.09.1800.09.23
Jesper MadsenHerlevløberneM35-4900.39.0000.09.4500.09.4700.09.4800.09.39
Martin MortensenIK Hellas/ Snow Fun/ PumaM19-3400.23.0300.05.3000.05.4600.05.5300.05.52
Sara Sig MøllerKaiser SportK19-3400.25.5100.06.0800.06.1500.06.4300.06.43
Tina NielsenKaiser SportK35-4900.40.4900.09.5700.10.1500.10.2600.10.09
Line Lundgaard DahlKaiser SportK35-4900.41.1500.10.2300.10.1700.10.1700.10.17
Susanne BruunKaiser SportK35-4900.41.1600.10.2300.10.1700.10.1800.10.16
Bjarke KorremannKaiser SportM19-3400.34.4900.08.1100.08.5800.09.0600.08.33
Torben Thorø PedersenKaiser SportM35-4900.23.4500.05.4700.05.5800.06.0000.05.58
Erik ZobelKaiser SportM35-4900.25.3100.06.1200.06.3100.06.3300.06.14
Nicolai HoltzKaiser SportM35-4900.28.4600.06.5300.07.0700.07.2500.07.20
Peter Waage GleerupKaiser SportM35-4900.31.0800.07.3300.07.5500.08.0300.07.36
Henrik Waage GleerupKaiser SportM35-4900.31.3600.07.5000.07.5600.07.5900.07.50
Ulrik KragKaiser SportM35-4900.32.4500.07.5800.08.1500.08.2200.08.09
Clara KallKaiser SportPige0-1300.27.0700.06.1700.06.5200.07.0000.06.56
Sebastian Asbjørn JensenKobbel62Dreng0-13DNF00.08.3900.08.33
Linda Kate S¿rensenKobbel62K35-4900.38.2200.09.4200.09.2800.09.3500.09.35
Kaare JensenKobbel62M35-4900.32.1300.07.3600.08.0400.08.1700.08.14
Smilla Thea JensenKobbel62Pige0-13DNF00.09.38
Lars KibsgaardRunning HvidovreM35-4900.32.4500.07.5000.08.0500.08.2400.08.25
Thomas Lund T¾kkerSki- og løbeklubben HerkulesM35-4900.42.3200.09.3900.10.4500.11.0800.10.59
RenŽ Ravnsbæk BodeSSI løbeklubM35-4900.30.1300.07.2700.07.3600.07.4100.07.28
Mads L¿kke RasmussenTeam Handball SpezialM35-4900.29.3500.06.4000.07.3400.07.5000.07.29
Jakob GammelgaardTeam Handball SpezialM35-4900.36.3300.08.0300.09.0300.09.5100.09.34
Birgitte Villefrance LudvigsenTeam LægåŒrdK35-4900.38.1600.09.2700.09.4300.09.3100.09.33
J¿rn Villefrance NielsenTeam LægŒårdM19-3400.35.2100.08.4900.08.5400.08.4900.08.48
Anders Villefrance OlsenTeam LægåŒrdM35-4900.30.0500.07.3000.07.2900.07.3400.07.30
Jens F JensenTryg IFM50-5900.35.3400.08.4600.09.0300.09.0100.08.43
Marianne HolmTusindfrydK50-5900.37.1200.09.0200.09.2000.09.2100.09.28
Kenny HansenTusindfrydM50-5900.38.0200.09.0900.09.3600.09.4300.09.32
Mette Jensenviby internationaleK19-3400.34.5300.08.3900.08.4500.08.4600.08.41
Linda Jensenviby internationaleK35-4900.41.5500.10.2200.10.2100.10.3400.10.36
Ddviby internationaleM19-3400.32.4200.08.3400.07.4600.08.2500.07.56
Holger Stenviby internationaleM50-5900.34.3500.08.4500.08.4600.08.4500.08.18

Hvordan bruges resultattabellen?

Tabellen herover indeholder alle løberes resultater fra årets løb.

Vil du se de 100 første i det samlede resultatt, klikker du på vis 100 linier, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 100 hurtigste i alle klasser vist. Vil du se nr 101 og resten klikker du på Næste nederst.

Vil du se de 100 første Damer, klikker du på vis 100 linier, indtaster damer i feltet Søg, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 100 hurtigste damer vist.

Vil du se de 10 første Herrer i klassen 35-49, klikker du på vis 10 linier, indtaster herrer 35-49  i feltet Søg, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 10 hurtigste herrer i klassen  vist.

På samme måde kan du søge på klub, eller sortere på andre kriterier end Sluttid ved at vælge ▲ i en anden kolonne.

Klikker dun på ▲ igen bliver de sorteret i omvendt rækkefølge.

Du kan dele dette indlæg på Facebook ved at klikke her.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *