Resultat 2013

NavnKlubKlassesluttidOmgang 1Omgang 2Omgang 3Omgang 4
Clara KallKaiser Sport og AdidasK0-1300.25.5700.06.2100.06.3000.06.3800.06.27
Kaja Ron JacobsenK0-13DNF00.13.10
Alba SigfredssonFuglsangK14-1800.39.0100.09.2400.09.3700.10.0600.09.53
Andrea SigfredssonFuglsangK14-1800.41.1300.09.5100.09.5600.10.4500.10.39
Laura BendsenK14-1800.41.1400.09.3500.10.4000.10.4600.10.11
Sara Sig MøllerKaiser Sport og AdidasK19-3400.24.2700.06.0100.06.0800.06.1000.06.07
Katrine Hye-knudsenK19-3400.31.2300.07.4700.07.5400.08.0100.07.39
Kirsten Sode HøjlandK19-3400.35.0000.08.4000.08.5000.08.5600.08.32
Mette Jensenviby internationaleK19-3400.35.4100.08.3900.08.5900.08.5700.09.06
Maria IdemoGrøndal MultiCenterK19-3400.38.0200.09.2200.09.2800.09.3700.09.33
Susanne SjøgrenK19-3400.38.5200.09.0200.09.4800.10.0000.10.01
Louisa Nellemann Krusemørkhøj frugt og blomsterK19-3400.40.5300.09.1300.10.3000.10.4200.10.28
Anne Mette MinorK19-3400.41.1600.10.3700.10.3400.10.1100.09.53
Ditte Fogh HeidemannK19-3400.42.0200.10.3600.10.4000.10.3600.10.08
Lotte Lund LarsenK19-3400.45.4100.10.2800.11.0600.11.4900.12.16
Sara FeltendahlGrøndal MultiCenterK19-3400.46.0900.10.4500.12.3600.11.3400.11.13
Tanja JespersenK19-34DNF00.13.2100.16.4600.14.45
Tina D. PoulsenK35-4900.27.5000.06.4700.07.0400.07.0100.06.57
Tine Lund LarsenRunning HvidovreK35-4900.33.4400.07.5700.08.2600.08.3900.08.41
Mette NielsenDegnemoseløberenK35-4900.35.5800.08.3300.09.0400.09.0900.09.10
Anette HansenK35-4900.36.4400.09.0700.09.0300.09.1100.09.21
Mette RosenbeckK35-4900.36.4400.09.2400.09.0400.09.0900.09.05
Ditte FalkenbergK35-4900.36.5500.09.1200.09.1800.09.2700.08.57
Berit GoldmannK35-4900.37.1400.09.0600.09.1800.09.2500.09.23
Birgitte Villefrance LudvigsenTeam LægŒårdK35-4900.37.2000.09.1200.09.1600.09.2700.09.23
Mette MortensenK35-4900.37.5100.09.1000.09.3600.09.3400.09.29
Annette WintherGrøndal MultiCenterK35-4900.38.1700.09.1600.09.3500.09.4500.09.40
Lotte RudbækK35-4900.38.2200.09.3800.09.3400.09.3600.09.33
Signe HauglandGrøndal MultiCenterK35-4900.38.5900.09.1000.10.0100.10.0100.09.46
Katrine SodeK35-4900.39.3300.09.3500.09.5400.10.0200.10.00
Christina SvenssonK35-4900.40.0000.09.5700.09.5400.10.1100.09.56
Annelis ChristensenDegnemoseløberenK35-4900.40.3400.10.1200.10.0800.10.1100.10.02
Louise JacobsenK35-4900.40.3700.13.1000.09.0500.09.1200.09.09
Henriette S¿K35-4900.40.5000.09.4900.10.2000.10.3000.10.09
Britta HansenK35-4900.43.0000.10.0500.10.4800.10.5700.11.08
Mette EstrupK35-4900.44.2500.10.4900.11.2100.11.0900.11.04
Anette ElmoseK35-4900.44.3500.10.3500.11.2100.11.2300.11.14
Henriette JohansenK35-4900.44.5000.10.5700.11.0200.11.1300.11.37
Susie StaubyK35-4900.51.0400.11.5600.12.4600.13.0700.13.15
Pia MolsK35-4900.55.5900.13.2200.14.2200.14.2100.13.53
Vibeke LundbergK35-49DNF00.14.55
Lena AxelsenDegnemoseløberenK50-5900.36.3700.08.3500.09.0600.09.3500.09.20
Ann-Birgitte SvendsenK50-5900.36.5700.09.0500.09.2200.09.2900.08.58
Anne WillumsenK50-5900.37.2800.08.5600.09.2500.09.3800.09.27
Marianne HolmTusindfrydK50-5900.38.1900.09.2700.09.3900.09.3800.09.33
Susanne KruseK50-5900.39.5900.09.2900.09.4100.10.1700.10.30
Annette HollmannK50-5900.49.2600.12.0300.12.2300.12.3300.12.26
Bente StavnshøjK50-59DNF00.09.28
Alice Brøndummørkhøj frugt og blomsterK50-59DNF00.12.4800.15.1700.15.03
Hanne Thygesenmørkhøj frugt og blomsterK50-59DNF00.12.4800.15.1700.15.02
Tove IversenDegnemoseløberenK60+00.49.1900.11.5100.12.2600.12.3500.12.25
Lilly GertsenGrøndal MultiCenterK60+00.50.2500.12.0600.12.3100.12.4200.13.05
Frida Nellemannmørkhøj frugt og blomsterK60+00.50.4100.12.1000.12.4500.12.5100.12.53
Hanne DamK60+DNF00.13.35
Gustav WagnerM0-1300.29.5700.07.0900.07.3500.07.3700.07.35
Oscar Flindt PedersenCirkuz PedersenM0-1300.37.3400.09.2800.09.3100.09.3900.08.55
August Eie AlbertsenM0-1300.39.0000.09.5700.09.4600.09.4700.09.28
Bertram FalkenbergM0-1300.41.3100.09.5800.10.4900.11.2100.09.21
Asmus Juul FarvollenM0-1300.42.3000.09.5800.10.4900.11.2000.10.21
Asbjørn Guldberg LarsenRunning HvidovreM0-1300.45.4000.10.2800.11.0600.11.5000.12.15
Sebastian PretzmannM14-1800.30.5200.07.4300.07.4900.07.5600.07.23
Sigurd Haugland R¿kkumGrøndal MultiCenterM14-1800.32.3400.07.5700.08.1200.08.3800.07.45
Jakob HanibaldM19-3400.23.1900.05.4800.05.4700.05.5200.05.50
Jesper NoerJespernoer.dkM19-3400.23.2500.05.4400.05.4900.05.5500.05.56
Michael Giessing P.mørkhøj frugt og blomsterM19-3400.26.5200.06.2200.06.4300.06.5700.06.48
Anders Hjort NielsenDegnemoseløberenM19-3400.28.2400.06.3100.07.0200.07.2200.07.28
Torben Kjær NielsenM19-3400.28.5800.06.5500.07.2100.07.2800.07.12
Michael GoldmannM19-3400.29.4800.07.2200.07.2500.07.3300.07.27
Martin GoldmannM19-3400.30.1500.07.3400.07.4800.07.3600.07.15
Danni MikkelsenM19-3400.31.5700.07.3300.07.5300.08.2400.08.06
Bjarne Skjødt WormM19-3400.32.0000.07.2000.08.0400.08.1800.08.16
Kristian Stub JacobsenM19-3400.32.5700.07.4200.08.1800.08.3500.08.19
Martin WillumsenM19-3400.34.0200.07.5000.08.2300.08.5900.08.50
Jørn Villefrance NielsenTeam LægŒårdM19-3400.34.1300.08.1000.08.3000.08.4600.08.46
Michael MarquardsenM19-3400.35.5700.09.2300.08.5700.08.5800.08.38
Alex RasmusenM19-3400.36.2100.09.2200.09.0000.09.0100.08.56
Christoffer RozenfeldOrientM19-3400.37.3900.10.2500.09.3200.09.0400.08.36
Dan MøllerGrøndal MultiCenterM19-3400.39.2500.09.1800.09.3400.10.3300.09.59
Christian Mikkel DamM19-3400.39.4100.09.0900.09.3400.10.3900.10.18
Theis NedergaardM19-3400.45.3800.10.5500.11.1200.12.4700.10.42
Mikkel HansenM19-3400.46.4100.11.1800.12.5200.11.3500.10.55
Michael Krusemørkhøj frugt og blomsterM19-3400.53.0800.11.1600.13.2700.14.3000.13.53
Martin Del PinoM19-34DNF00.07.1300.07.4700.08.47
Rolf KnudsenKøbenhavns ifM35-4900.23.0600.05.4400.05.4700.05.5000.05.43
J¿rgen Petersen-BachM35-4900.25.1400.06.0300.06.2000.06.2700.06.23
Lars KureHorser¿dM35-4900.27.0700.06.3000.06.4800.06.5500.06.52
Jan EllegaardNovogruppenM35-4900.27.5300.06.2000.06.5800.07.1900.07.14
Martin PaldanTeam GripGrabM35-4900.28.0500.06.4100.07.0200.07.1700.07.04
Henrik TuborgTeam Kaiser SportM35-4900.28.2900.06.3300.07.1300.07.1900.07.23
Lars Nellemannmørkhøj frugt og blomsterM35-4900.28.5000.07.0300.07.2000.07.2000.07.06
Thomas Martin HansenTeam Kaiser SportM35-4900.28.5900.06.4400.07.1100.07.3300.07.30
Morten LarvadM35-4900.29.2300.07.0300.07.2000.07.2300.07.35
Anders OlsenTeam LægåŒrdM35-4900.29.2500.06.5800.07.2200.07.3100.07.33
Niels F. T. PedersenM35-4900.29.5100.07.1000.07.3300.07.3400.07.33
Mads Løkke RasmussenTeam Handball SpezialM35-4900.29.5300.06.4600.07.2900.07.4800.07.49
Mikkel Ankj¾rM35-4900.29.5700.07.0800.07.3300.07.4000.07.35
Karsten HuusmannLøbeklubben HerkulesM35-4900.30.2100.07.2600.07.3300.07.4600.07.35
Thomas TækkerLøbeklubben HerkulesM35-4900.30.2200.07.2600.07.3300.07.4600.07.36
Per JuulTri4M35-4900.30.2500.07.2900.07.4300.07.4000.07.31
Jesper FlodinDegnemoseløberenM35-4900.30.3100.06.5700.07.4700.08.0300.07.43
Lars K. JørgensenM35-4900.30.4600.08.1000.07.1700.07.1900.07.58
Mark Puch ØrrnskovM35-4900.31.1200.07.4600.07.5000.07.5400.07.40
Rene BojsenSpartaM35-4900.31.1700.07.2700.07.3300.08.2400.07.52
Jesper AdrianM35-4900.31.1800.07.3800.07.5000.07.5500.07.54
Torben JensenM35-4900.31.4300.07.4200.08.0200.08.0900.07.48
Hans SchwanerFredensborg TRIM35-4900.32.2100.07.5300.08.0600.08.1400.08.07
Martin Hilmar JensenM35-4900.32.2300.07.5700.07.5900.08.1700.08.08
Thomas WagnerWagner Running ConspiracyM35-4900.32.3400.08.0900.08.1900.08.1500.07.50
Kaare JensenM35-4900.32.3500.07.5300.08.0900.08.2000.08.12
Kristian AndersenM35-4900.32.4500.08.0900.08.1900.08.1500.08.00
S¿ren PretzmannM35-4900.32.4800.07.5700.08.0500.08.2100.08.23
Lars MartinyM35-4900.32.5300.08.0800.08.1600.08.1600.08.12
Boris MadsenIslev Triathlon KulbM35-4900.33.0100.08.0900.08.0600.08.2500.08.19
Jacek Korcynskiwww.maritim-elektronik.dkM35-4900.33.1200.07.4500.08.1700.08.3300.08.36
Martin ThøgersenM35-4900.33.5100.07.4200.08.3900.08.4900.08.40
Jesper LundbergM35-4900.34.1100.08.0600.08.3100.08.4500.08.47
Michael ReicheM35-4900.34.2900.08.1400.08.3300.08.4700.08.54
Carsten Nørremark LarsenvalbyløberneM35-4900.34.5700.08.2500.08.3900.08.5600.08.56
Carsten Woss ClemmensenHerlevløberneM35-4900.34.5900.08.4300.08.4700.09.0800.08.19
Henrik JensenGrøndal MultiCenterM35-4900.35.2600.08.2600.08.5800.09.0300.08.58
Søren MadsenIslev Triathlon klubM35-4900.35.5300.09.0900.08.5200.08.5300.08.57
Gunnar SigfredssonFuglsangM35-4900.36.0600.09.4900.08.3300.08.5800.08.44
Steen SkaarupTri FredensborgM35-4900.36.2600.09.1400.09.1600.08.5300.09.02
Lars DrostM35-4900.36.5100.08.4600.09.1200.09.2700.09.24
Mikkel Frost KopenhagenLøbeklubben HerkulesM35-4900.37.1200.08.4900.09.1900.09.4100.09.22
Jacob Flindt PedersenCirkuz PedersenM35-4900.37.3500.09.2800.09.3100.09.3900.08.56
Jakob GammelgaardM35-4900.37.3600.09.0100.09.0800.09.3900.09.48
Ole JohannessenM35-4900.38.1200.09.1800.09.3700.09.3800.09.38
Jesper MadsenHerlevløberneM35-4900.38.2200.09.2000.09.3300.09.4900.09.39
Benjamin MadsenM35-4900.40.3800.09.4600.10.0700.10.2100.10.23
Uffe Steimer JensenM35-4900.40.4700.09.5100.10.1200.10.3300.10.09
Michael Juel EngrafFitnessdkM35-4900.40.5400.09.3900.09.4400.10.5100.10.39
M. EhlertM35-4900.41.1700.10.0600.10.2400.10.3600.10.10
Bo From PetersenL¿b med DGIM35-4900.44.0500.09.5900.10.5900.11.3100.11.35
Tomas SvenssonDmk-sramM35-49DNF00.09.5800.10.04
RenŽ ChristoffersenRenŽ ChristoffersenM50-5900.27.3600.06.4500.06.5800.07.0300.06.48
Henning KrudtTRI4M50-5900.28.3000.06.5900.07.1100.07.1000.07.09
Per MejdahlM50-5900.28.5300.06.5900.07.1300.07.1600.07.23
Niels Christian ToftM50-5900.29.3300.07.2100.07.2400.07.2300.07.24
Miguel Del PinoM50-5900.29.4600.07.1400.07.3700.08.2800.06.27
Albert DamM50-5900.29.4800.07.3100.07.3100.07.2800.07.16
Jesper ThomsenDegnemoseløberenM50-5900.30.0800.07.1400.07.3500.07.4300.07.35
Morten Anker J¿rgensenTRI4M50-5900.31.1700.07.3700.07.5200.07.5700.07.49
Per Juul MadsenDegnemoseløberenM50-5900.31.4100.07.5200.08.0200.08.0200.07.44
Lars MølgaardBlovstrød TriathletenM50-5900.31.5800.08.0600.08.0100.08.0100.07.49
Robin WagnerM50-5900.32.3500.07.4100.08.1500.08.2000.08.18
Dennis LindM50-5900.32.3600.07.3300.07.5600.09.0300.08.03
Frank GoldmannM50-5900.32.4500.07.3900.08.1200.08.2500.08.28
Søren Giessingmørkhøj frugt og blomsterM50-5900.34.0600.08.1900.08.4000.08.4400.08.21
Peter OttesenMASTELLONE - PROJEKTM50-5900.34.0900.08.1500.08.3100.08.5000.08.32
Axel LauridsenM50-5900.34.2300.08.3300.08.3900.08.4200.08.28
Ole ThomsenM50-5900.34.4100.08.1100.08.3100.08.4100.09.17
Ole BendsenDegnemoseløberenM50-5900.34.5700.08.2100.08.4400.08.5700.08.53
Holger Sten Jensenviby internationaleM50-5900.35.2200.08.4400.08.5300.08.5600.08.47
Tommy Due OlesenM50-5900.37.4200.08.5400.09.1700.09.4000.09.50
Per GoldmannM50-5900.38.1300.09.3200.09.3500.09.4300.09.21
Ib Iskou SørensenM50-5900.39.1300.09.0000.09.4000.10.1000.10.21
Kim MittetM50-5900.40.1400.09.5800.09.4800.10.1500.10.11
Jens Brix AndersenM50-5900.41.0000.10.1900.10.2000.10.1700.10.02
Per BendsenM50-5900.41.0100.08.5800.10.0300.11.0800.10.50
RenŽ KrygerDMK SRAMM50-5900.41.0700.10.1400.10.3700.10.1400.10.00
Torben LademannM50-5900.44.5300.10.5600.11.1200.11.2400.11.20
Mads HemmingsenDegnemoseløberenM50-5900.44.5400.10.1300.11.1600.11.4000.11.43
Carl RasmussenPrivatM50-5900.45.1500.10.1300.11.1400.11.4700.11.59
Kim MolsM50-5900.47.0600.11.2200.11.4000.12.0000.12.02
Aksel HaraldssonDegnemoseløberenM60+00.32.1500.07.5100.08.0200.08.0300.08.18
Erik AndersenM60+00.33.4400.08.2800.08.2700.08.2700.08.20
Robert Johan AndersenGrøndal MultiCenterM60+00.35.4700.08.3600.09.0000.09.0400.09.06
Hans Jørgen NielsenCMP IdrætM60+00.37.0800.08.4600.09.2200.09.3800.09.20
Steen Peter IbsenGrøndal MultiCenterM60+00.39.2300.09.2700.09.4500.10.0000.10.09
Henry BulskiM60+00.42.1000.10.2800.10.4300.10.3300.10.23
Karsten AlbækDegnemoseløberenM60+00.42.2500.10.0300.10.3000.10.4400.11.07
Palle B. VeggerM60+DNF00.10.50

Hvordan bruges resultattabellen?

Tabellen herover indeholder alle løberes resultater fra årets løb.

Vil du se de 100 første i det samlede resultatt, klikker du på vis 100 linier, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 100 hurtigste i alle klasser vist. Vil du se nr 101 og resten klikker du på Næste nederst.

Vil du se de 100 første Damer, klikker du på vis 100 linier, indtaster damer i feltet Søg, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 100 hurtigste damer vist.

Vil du se de 10 første Herrer i klassen 35-49, klikker du på vis 10 linier, indtaster herrer 35-49  i feltet Søg, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 10 hurtigste herrer i klassen  vist.

På samme måde kan du søge på klub, eller sortere på andre kriterier end Sluttid ved at vælge ▲ i en anden kolonne.

Klikker dun på ▲ igen bliver de sorteret i omvendt rækkefølge.

Du kan dele dette indlæg på Facebook ved at klikke her.