Resultat 2014

NavnKlubKlassesluttid1 omg2 omg3 omg4 omg
Gustav WagnerDreng0-1300.27.1100.06.3700.06.5100.06.5300.06.48
Asger JacobsenBrønshøj bordtennisDreng0-1300.32.0100.08.0400.08.1600.08.0100.07.39
Viktor Hjort KronstrandDegnemoseløberenDreng0-1300.32.1600.07.2800.07.5600.08.2500.08.27
Andreas MikkelsenDreng0-1300.37.4900.08.4000.09.1200.09.5400.10.02
Viktor PedersenDreng0-1300.38.0700.11.3100.11.5100.14.45-
Rasmus PedersenDreng0-1300.48.3400.10.3300.12.5200.13.0600.12.02
Nicolai BillensteinDreng14-1800.27.3700.06.4000.06.4900.06.5300.07.15
Sebastian PRETZMANNDreng14-1800.31.2600.07.2600.07.3800.07.4000.08.40
Frida NellemannMørkhøj Frugt og BlomsterK 60+00.51.3700.12.2600.12.5900.13.1400.12.57
Alice BrøndumMørkhøj Frugt og BlomsterK 60+01.00.2000.12.5100.14.1300.14.5000.18.25
Hanne ThygesenMørkhøj Frugt og blomsterK 60+01.00.2200.12.4400.14.1900.14.5100.18.27
Helle GiessingK19-3400.27.5900.06.4200.07.0200.07.0900.07.04
Nadia Kruse GormsenK19-3400.29.3200.07.2800.07.1800.07.2200.07.22
Katrine Hye-knudsenK19-3400.30.5600.07.2400.07.4500.08.0100.07.44
Kirsten sode H¿jlandK19-3400.31.5300.07.3400.08.0400.08.1400.08.00
Majse Kruse GormsenK19-3400.38.4200.09.5200.10.0100.09.3500.09.13
Mathilde DamK19-3400.38.4700.09.3500.09.4500.10.0300.09.24
Stine BendsenK19-3400.39.0100.09.2500.09.4900.09.5600.09.50
Mie Lundsfryd RasmussenK19-3400.39.0800.09.5400.09.5800.09.4100.09.34
Louisa Nellemann KruseMørkhøj frugt og blomsterK19-3400.39.1500.09.0900.09.4200.10.2300.09.59
Rikke OlsenK19-3400.39.5800.09.3100.10.0100.10.0900.10.16
Ditte Fogh HeidemannK19-3400.40.2900.08.4900.09.5100.11.5400.09.53
Maria PetersenK19-3400.41.0900.10.0100.10.3900.10.1600.10.12
Anja JohnsenK19-3400.41.1200.10.1000.10.2500.10.2400.10.12
Lina Schou NyholmK19-3400.41.5700.09.5400.10.2800.10.5800.10.36
Ida VillefranceTeam LægŒårdK19-3400.42.0800.10.2900.10.4100.10.3800.10.20
Louise LudvigsenTeam LægåŒrdK19-3400.42.2300.10.1400.10.4500.11.0700.10.16
Josepha Harms AxelsenDegnemoseløberenK19-3400.44.0900.10.1700.10.5500.11.4300.11.14
Sara FeltendahlGrøndal MultiCenterK19-3400.44.2800.10.1300.11.2300.11.4700.11.03
Natasha CosgraveK19-3400.48.0500.10.2700.11.3300.13.2500.12.39
Line Shahi LarsenK19-3400.48.0600.10.2700.11.3300.13.2500.12.39
Marie-Louise Rosted Br¿ndumK19-3400.51.3900.10.4600.13.4200.14.3400.12.36
Sarah Erbs LedetDegnemoseløberenK35-4900.27.1200.06.4100.06.5000.06.5100.06.49
Lene De BlanckK35-4900.32.3700.07.3700.08.0900.08.2700.08.23
Mette NielsenDegnemoseløberenK35-4900.33.4000.07.5000.08.3700.08.4400.08.28
Jette Hjort HenriksenDegnemosel¿betenK35-4900.33.5500.08.0600.08.3100.08.3700.08.40
Christina L¿venborg GjettermannGr¿ndal MultiCenterK35-4900.34.2200.08.2200.08.4300.08.4400.08.32
Jannie AndersenK35-4900.35.0800.08.4600.08.5300.08.5500.08.32
Anne Vall HansenDegnemoseløberenK35-4900.35.2700.08.4100.08.5800.09.0000.08.47
Anette HansenK35-4900.35.5800.08.5700.08.5500.09.0500.09.01
Susanne LorentzenK35-4900.36.4100.09.1900.09.1000.09.0800.09.02
Berit GoldmannK35-4900.37.0200.08.5200.09.0700.09.2900.09.33
Tine PedersenK35-4900.37.1900.12.0100.16.3300.08.44-
Eva JakobsenK35-4900.37.2700.12.0000.12.2800.12.58-
Louise JacobsenK35-4900.37.3900.09.0700.09.3100.09.3100.09.28
Lotte RudbækK35-4900.37.4800.09.2500.09.2800.09.2700.09.26
Katrine SodeK35-4900.37.5800.09.1700.09.3100.09.3200.09.37
Christina SvenssonK35-4900.37.5800.11.2600.12.4400.13.47-
Mette RosenbeckK35-4900.38.1700.09.2100.09.1700.09.4700.09.52
Annette WintherGrøndal MultiCenterK35-4900.38.3400.10.0900.09.4100.09.2900.09.14
Heidi JuulK35-4900.38.4400.09.1600.09.3300.09.5700.09.57
Birgitte Villefrance LudvigsenTeam LægåŒrdK35-4900.38.5900.09.3500.09.4500.10.0000.09.38
Camilla Ravnsbæk BodeK35-4900.41.1700.10.3200.10.2500.10.1800.10.01
Jette SandbergK35-4900.41.2500.10.3200.10.2500.10.1900.10.08
Kamilla MadsenK35-4900.42.1900.10.0500.10.4400.10.4600.10.43
Britta HansenK35-4900.42.3000.10.0900.10.4200.11.0000.10.38
Camilla FogedSpartaK35-4900.47.3400.11.1400.14.0800.15.0600.07.05
Helle BengtsenDegnemoseløberenK50-5900.35.1000.08.3500.08.4500.08.5300.08.57
Anne WillumsenK50-5900.35.3100.08.2700.08.4800.09.1500.09.01
Lena AxelsenDegnemoseløberenK50-5900.36.2200.09.0500.09.0200.09.1000.09.04
Susanne KruseK50-5900.37.3000.09.3200.09.0700.09.2600.09.24
Bente StavnshøjK50-5900.37.5200.08.5000.09.1500.10.0100.09.45
Katrine Gervig HansenK50-5900.38.2100.09.2000.09.4000.09.4500.09.35
Marianne HolmTusindfrydK50-5900.40.0400.10.1900.09.5000.10.0600.09.48
Ilja Maria S¿ndergaardK50-5900.40.1100.10.0200.09.5600.10.0900.10.03
Annelis ChristensenDegnemoseløberenK50-5900.40.2300.09.5900.10.1000.10.1100.10.01
Kit BrydeDegnemoseløberenK50-5900.40.5400.09.3300.10.1700.10.2900.10.34
Birgit PalmK50-5900.45.2100.10.4300.11.1700.11.3000.11.51
Annette HollmannK50-5900.49.3000.12.1000.12.2300.12.3100.12.24
Martin GoldmannM19-3400.26.4300.06.3200.06.4700.06.4700.06.36
Michael MarquardsenM19-3400.29.0800.07.0600.07.2300.07.2500.07.13
Michael GiessingMørkhøj Frugt & BlomsterM19-3400.29.2500.07.1000.07.2400.07.2900.07.21
Michael GoldmannM19-3400.29.3300.07.1200.07.2100.07.3400.07.25
Karl Emil MathiasenNordea HellerupM19-3400.31.2100.07.4100.08.1100.08.0200.07.27
Emil Holm ToftM19-3400.31.4200.08.1200.07.5600.07.5500.07.37
Phillip SiomkaM19-3400.32.0400.07.2200.07.4800.08.2200.08.31
Alex RasmussenM19-3400.33.2900.08.2000.08.1000.08.3000.08.27
Nicklas Engelbrecht DaugaardDesign møbler til det offentlige rum / Mastellone.dkM19-3400.33.5000.08.4800.08.3200.08.3800.07.51
Christian KastrupNordea HellerupM19-3400.34.4600.08.2000.08.4600.08.5700.08.42
Martin WillumsenM19-3400.35.0600.07.3600.09.1000.09.1000.09.09
Christian Mikkel DamM19-3400.35.4000.09.0900.08.4300.08.5900.08.48
Theis NedergaardM19-3400.38.1800.09.0300.09.2800.10.0300.09.43
Anders Nørgaard KjeldsenDanBoligM19-3400.38.3400.09.0500.09.3700.09.5400.09.57
Kim LarsenDesign møbler til det offentlige rum / Mastellone.dkM19-3400.39.5800.09.1500.09.4600.10.1800.10.39
Aslak DomstenM19-3400.41.3600.10.4400.10.0400.10.4200.10.06
Mikkel HansenM19-3400.56.0900.11.3500.15.5600.15.1700.13.19
Erik ZobelKaiser SportM35-4900.23.5600.05.4600.06.0500.06.0700.05.57
Jakob FrederiksenFiberbyM35-4900.26.2800.06.2600.06.3800.06.4500.06.38
Shane KennySpartaM35-4900.26.3500.06.2500.06.4100.06.4500.06.42
Jan EllegaardNovo gruppens løbeklubM35-4900.26.4800.06.0900.06.5000.06.5900.06.50
Anders Villefrance OlsenTeam LægŒrdM35-4900.28.3000.06.5800.07.1000.07.1900.07.01
Mads Løkke RasmussenTeam Handball SpezialM35-4900.28.3100.06.5000.07.0900.07.2000.07.11
Anders PedersenM35-4900.28.4900.06.4200.07.1200.07.2500.07.28
Jesper FlodinDegnemoseløberenM35-4900.28.5200.07.1800.07.1200.07.1500.07.06
Niels F. T. PedersenDesign møbler til det offentlige rum / Mastellone.dkM35-4900.29.3800.07.1600.07.3200.07.2800.07.21
Karsten HuusmannLøbeklubben HerkulesM35-4900.30.0100.07.2600.07.3900.07.3800.07.17
Lars HoveM35-4900.30.0200.07.2800.07.3600.07.3800.07.20
Anders LorentzenM35-4900.30.0300.07.1500.07.3300.07.3600.07.37
Kristian AndersenM35-4900.30.2500.07.2900.07.4100.07.4000.07.33
Mark Puch ØrnskovM35-4900.30.5200.07.3200.07.4600.07.4500.07.48
Per JuulM35-4900.31.0700.07.1800.07.3800.07.5800.08.12
Michael KristensenM35-4900.31.3200.08.2300.08.0100.07.4000.07.27
Martin ThøgersenM35-4900.32.2700.07.3200.08.1100.08.2900.08.15
Boris MadsenIslev Triathlon klubM35-4900.32.4100.08.0700.08.0000.08.1500.08.18
Martin Hilmar JensenM35-4900.33.1200.07.4900.08.1200.08.3100.08.38
Mads Hilmar JensenM35-4900.33.2800.07.5300.08.0900.08.4500.08.40
Michael ReicheM35-4900.33.3000.08.1200.08.2200.08.2500.08.30
Torben JensenM35-4900.33.3800.08.1000.08.2100.08.2800.08.37
Søren MadsenIslev Triathlon KlubM35-4900.33.5900.08.3600.08.1300.08.3400.08.35
Gunnar SigfredssonFuglsangM35-4900.35.1800.08.4000.08.5000.08.5800.08.49
Michael Juel EngrafFitnessdkM35-4900.35.3000.08.4400.08.5400.09.0200.08.49
Thomas Lund TækkerLøbeklubben HerkulesM35-4900.37.2400.08.5600.09.2600.09.2600.09.35
Torben Knudsendet offenlige rum / mastelloneM35-4900.38.3600.09.1600.09.4400.09.4900.09.46
Jimmi JohannesenNordea HellerupM35-4900.38.4100.09.0400.09.3800.09.5200.10.06
Brian Pamperin HansenDanBoligM35-4900.41.0400.09.5700.10.3700.10.3300.09.56
Uffe Steimer jensenM35-4900.41.0900.10.0500.10.2500.10.2400.10.15
Tomas SvenssonDMKM35-4900.41.2700.10.0000.10.4300.11.0600.09.37
Jesper MikkelsenM35-4900.44.4300.10.1700.11.0400.11.1200.12.09
Michael KruseMørkhøj frugt og blomsterM35-4900.51.4200.11.0200.13.0200.14.0200.13.35
Bent PovlsenAK 73M50-5900.25.1800.06.0500.06.1900.06.2700.06.26
RenŽ ChristoffersenM50-5900.28.2700.06.5400.07.0900.07.1900.07.05
Bjarne BjergfifM50-5900.28.4700.06.5700.07.1600.07.2000.07.13
Carsten Videb¾æSpartaM50-5900.29.2000.06.5900.07.2400.07.3200.07.24
Bjørn HolstDesign møbler til det offentlige rum / Mastellone.dkM50-5900.29.2400.06.5800.07.2300.07.3300.07.29
Mikkel AnkjærM50-5900.29.4600.07.1200.07.3200.07.3700.07.24
Henrik SanderboHerlev LøberneM50-5900.29.4900.07.2600.07.2600.07.2800.07.27
SØREN PRETZMANNM50-5900.30.2000.07.2700.07.3700.07.4100.07.33
Albert DamM50-5900.30.2600.07.3400.07.4100.07.4000.07.30
Jens Rud MadsenDegnemoseløberenM50-5900.30.3300.07.2100.07.4200.07.5000.07.38
Jesper Henrik ThomsenDegnemoseløberenM50-5900.30.3500.07.1600.07.4000.07.4800.07.49
Per Juul MadsenDegnemoseløberenM50-5900.31.2300.07.2200.07.5300.08.0100.08.06
Dennis LinddM50-5900.31.3900.07.2800.07.5200.08.0500.08.12
Robin WagnerM50-5900.31.4200.07.3200.08.0000.08.1000.07.58
Niels Christian ToftM50-5900.31.4200.08.1200.07.5600.07.5500.07.37
Erling Mikkelsengladsaxe metalsliberiM50-5900.31.5500.08.1500.07.4600.07.4800.08.05
Tom AhlbergM50-5900.32.1100.07.2900.08.0400.08.1100.08.26
Ole G. ThomsenValløby motionM50-5900.32.2500.07.5600.08.0500.08.1200.08.10
Jørgen SiomkaM50-5900.32.4900.09.1600.23.33--
Søren GiessingMørkhøj Frugt og blomsterM50-5900.33.1200.07.5700.08.2700.08.3000.08.17
Jens Christian GundtoftDegnemosel¿berenM50-5900.33.4000.08.2300.08.2600.08.2700.08.24
Frank GoldmannM50-5900.34.2000.07.5700.08.4000.08.5200.08.50
Esben FuglsangM50-5900.35.1400.08.4700.08.4900.08.4900.08.47
Torben WittchenSAS løbeklubM50-5900.35.2400.08.2700.08.5100.09.0100.09.04
Henrik AallingIslev Triathlon KlubM50-5900.35.2400.08.2600.08.3700.09.2900.08.51
Per GoldmannM50-5900.35.2500.08.4100.08.5600.09.0100.08.46
Ole BendsenDegnemoseløberenM50-5900.35.4600.08.3900.09.0200.09.0300.09.00
Jesper LundbergM50-5900.36.0500.08.4200.09.0100.09.0900.09.12
Peter OttesenDesign møbler til det offentlige rum / Mastellone.dkM50-5900.36.2700.09.0200.09.1800.09.1400.08.52
RenŽ KrygerDMKM50-5900.37.5900.09.3100.09.4800.09.4500.08.53
Per BendsenM50-5900.39.0200.09.2400.09.4900.09.5500.09.53
Niels AlbækDesign møbler til det offentlige rum / Mastellone.dkM50-5900.40.0000.09.1800.09.5800.10.3100.10.12
Lars NørgaardM50-5900.40.0900.09.4400.09.5800.10.1200.10.13
Kim MolsM50-5900.40.1700.09.3000.10.0100.10.1700.10.28
Jørgen Wasmann HansenPIM50-5900.41.4100.09.5400.10.2700.10.3600.10.43
Morten JakobsenM50-5900.42.3200.10.3100.10.3800.10.4400.10.39
Jens Brix AndersenM50-5900.42.3200.10.2500.10.3100.10.5000.10.45
Allan Ellegaarddet offenlige rum / mastelloneM50-5900.42.4000.09.1300.10.3000.11.3100.11.25
Torben LademannM50-5900.44.5700.10.5700.11.1700.11.2900.11.13
Michael LundbølM50-5900.46.0400.10.4800.11.5400.11.5100.11.30
Robert Johan AndersenGrøndal MultiCenterM60+00.34.2000.08.3000.08.3300.08.4000.08.36
Villy RosengrenM60+00.35.5100.08.3900.08.5800.09.1000.09.03
Carsten VilstrupM60+00.39.0400.09.4900.09.4400.09.4800.09.43
Henry BulskiM60+00.39.5700.09.5800.09.5400.09.5500.10.09
Karsten Alb¾kDegnemoseløberneM60+00.41.5000.09.5200.10.0100.10.5700.10.57
Finn SøndergaardM60+00.41.5400.10.2100.10.3500.10.3400.10.22
Palle VeggerM60+00.45.0200.10.2700.11.1500.11.2800.11.51
Selma SvenssonPige0-1300.41.2600.09.5900.10.4300.11.0500.09.37
Sofie HuusmannLøbeklubben HerkulesPige0-1300.44.4600.09.3500.11.3500.12.1000.11.25
Sigrid Foged PedersenPige0-1300.47.3400.11.1300.14.0900.15.0700.07.04
Clara KallKaiser Sport & AdidasPige14-1800.25.5800.06.0700.06.3600.06.3900.06.35
Andrea Vindelev SigfredssonFuglsangPige14-1800.35.2400.08.4800.08.4400.09.0400.08.47
Alba Vindelev SigfredssoniFuglsangPige14-1800.37.5800.08.3500.09.0000.10.3000.09.52

Hvordan bruges resultattabellen?

Tabellen herover indeholder alle løberes resultater fra årets løb.

Vil du se de 100 første i det samlede resultatt, klikker du på vis 100 linier, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 100 hurtigste i alle klasser vist. Vil du se nr 101 og resten klikker du på Næste nederst.

Vil du se de 100 første Damer, klikker du på vis 100 linier, indtaster damer i feltet Søg, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 100 hurtigste damer vist.

Vil du se de 10 første Herrer i klassen 35-49, klikker du på vis 10 linier, indtaster herrer 35-49  i feltet Søg, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 10 hurtigste herrer i klassen  vist.

På samme måde kan du søge på klub, eller sortere på andre kriterier end Sluttid ved at vælge ▲ i en anden kolonne.

Klikker dun på ▲ igen bliver de sorteret i omvendt rækkefølge.

Du kan dele dette indlæg på Facebook ved at klikke her.

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive publiceret. Krævede felter er markeret med *