Resultat 2018

 

Her er links til billeder fra løbet 2018

Nu med klasse og omgangstider. 

NavnKlubKlasseNetto tidOmg 1 Split Omg 2 Split Omg 3 Split Omg 4 split
Erik Zobel Team Kaiser sportHerrer 35-4900:23:4300:05:5200:05:5900:05:5800:05:54
Michael SørensenFULLPERFORMANCEHerrer 35-4900:23:5500:05:5200:06:0000:06:0200:06:01
Rolf TrabergNovo Gruppens LoeoeoebeklubHerrer 35-4900:25:0000:05:5500:06:1300:06:2300:06:30
Shane C. KennyDegnemoseløberenHerrer 50-5900:27:1200:06:3200:06:5000:06:5800:06:51
Rasmus LorentzenTri Club DenmarkDrenge 14-1800:27:4900:06:5000:07:1200:06:5700:06:50
Helle GiessingDamer 19-3400:27:5100:06:3900:06:5400:07:1200:07:06
Magnus BaltzersenHerrer 35-4900:29:0300:07:0600:07:2000:07:2100:07:16
Mads Løkke RasmussenTEAM HANDBALL SPEZIALHerrer 35-4900:29:4600:06:5100:07:3100:07:4300:07:42
Mikkel AnkjærHerrer 50-5900:29:5400:07:2800:07:3300:07:3300:07:21
Leon HamannAC PainDrenge under 1400:30:0200:07:0800:07:3500:07:4100:07:38
Tomas Svensson1905Herrer 50-5900:30:3000:07:3400:07:3100:07:4100:07:44
Hans Peter BuskRUN RUNHerrer 35-4900:30:3300:07:3700:07:3100:07:4100:07:45
Tue BergNovo Gruppens LøbeklubHerrer 35-4900:30:3500:07:3100:07:4200:07:4600:07:36
Soren PretzmannTri4Herrer 50-5900:30:4000:07:4300:07:4400:07:4200:07:32
Jesper MortensenDegnemoseløberenHerrer 35-4900:30:4400:07:5200:07:4400:07:3700:07:31
Karsten HuusmannLØBEKLUBBEN HERKULESHerrer 35-4900:30:5200:07:4300:07:4400:07:4500:07:40
Mark Puch ØrnskovHerrer 35-4900:30:5200:07:4300:07:4400:07:4500:07:40
Henrik SanderboHerlev LøberneHerrer 50-5900:30:5300:07:3700:07:4400:07:5000:07:42
Kasper Holm PedersenHerrer 35-4900:30:5600:07:3900:07:5000:07:4900:07:38
Michael KristensenTri4Herrer 35-4900:31:0000:08:0900:07:3800:07:2500:07:48
Roland Greger4DHerrer 35-4900:31:1100:07:3700:07:4800:07:5300:07:54
Anders Villefrance OlsenTeam LægårdHerrer 35-4900:31:1200:07:5800:07:4500:07:4900:07:40
Bjarne BjergFifHerrer over 6000:31:1600:07:3200:07:5400:07:5500:07:56
Lucas Bay NielsenDAMLØBERNEDrenge 14-1800:31:2500:07:5300:08:0000:08:0300:07:30
Jacob Mølgaard1975Herrer 35-4900:31:2600:08:2400:07:5400:07:3500:07:34
Albert DamDAMLØBERNEHerrer over 6000:32:0400:07:5900:07:5900:08:0900:07:58
Torben AgerupHerrer 50-5900:32:0400:08:0900:08:1400:08:0000:07:41
Peter TøttrupDegnemoseløberenHerrer 50-5900:32:0600:07:3100:08:0900:08:2600:07:59
Anders LorentzenHerrer 35-4900:32:1300:07:5600:08:0300:08:0800:08:07
Tobias Vallø SørensenHerrer 19-3400:32:1700:07:3200:08:1200:08:1700:08:17
Rene HoffHerrer 35-4900:32:1900:07:5500:08:0700:08:1300:08:05
Kirstine CarstensFifPiger under 1400:33:0700:08:0200:08:2000:08:3100:08:14
Ulrik CarstensHerrer 35-4900:33:0700:08:0200:08:1900:08:3100:08:16
Frederikke MejdahlDamer 19-3400:33:0800:08:0100:08:2000:08:2800:08:20
Jesper Henrik ThomsenDegnemoseløberenHerrer over 6000:33:1400:07:5400:08:2000:08:2800:08:31
Brian PedersenRUN RUNHerrer 35-4900:33:1600:08:0700:08:2000:08:2500:08:25
Per MejdahlHerrer 50-5900:33:1600:08:0000:08:2100:08:2800:08:27
Anja KuhlmanSpartaDamer 19-3400:33:3700:08:1200:08:2500:08:3500:08:26
Jesper Velgaard OlsenVESTERLØKKENHerrer 35-4900:33:4000:08:0200:08:2500:08:4100:08:33
Steen Egeberg PedersenKMDHerrer 50-5900:33:4700:08:2400:08:2600:08:2500:08:33
Mette NielsenDegnemoseløberenDamer 35-4900:33:4900:08:0400:08:2100:08:4100:08:44
Ian RobertsHerrer 35-4900:34:0100:08:0100:08:2300:08:4300:08:53
Thomas LynnerupHerrer 35-4900:34:2000:08:4100:08:3400:08:3800:08:26
Søren AndersenHerrer 50-5900:34:2300:08:1700:08:4000:08:4500:08:41
Carsten RennebergDegnemoseløberenHerrer 50-5900:34:3500:08:3200:08:3600:08:3900:08:48
Niels GerhardtHerrer 50-5900:34:3800:08:4500:08:5100:08:3200:08:30
Mette Marie ThomsenNovo Nordisk LoeoeoebeklubDamer over 6000:34:3900:08:4200:08:4400:08:3900:08:33
Per Finderup SørensenDegnemoseløberenHerrer 50-5900:34:4900:08:4000:08:5100:08:4300:08:35
Patrick PeterssonDAMLØBERNEHerrer 19-3400:34:5400:09:3700:08:4200:08:3400:08:01
Sune VuorelaB21BHerrer 35-4900:34:5600:08:0800:08:5200:09:0200:08:54
Martin JensenHerrer 35-4900:35:0800:08:2400:08:4800:09:0200:08:54
Birgitte Juul JørgensenDegnemoseløberenDamer 50-5900:35:1300:08:2800:08:5300:08:5900:08:54
Storm SabroeAC PainDrenge under 1400:35:1600:08:1400:08:4200:09:2000:09:01
Runa SabroeAC PainDamer 35-4900:35:1700:08:1500:08:4000:09:2100:09:01
Jakob GammelgaardMADS' PROSELYTHerrer 35-4900:35:3700:08:3700:08:3900:09:0100:09:19
Morten Birk OlsenARGA SURVEYHerrer 35-4900:35:3700:08:2700:09:0300:09:1600:08:52
Klaus IversenDegnemoseløberenHerrer over 6000:35:4500:08:4500:08:5600:09:1000:08:54
Anna JohanssonBagsværd Atletik ClubPiger under 1400:35:4600:08:2800:09:0300:09:1600:09:01
Jonas JohanssonDegnemoseløberenHerrer 35-4900:35:4600:08:2600:09:0200:09:1600:09:03
Anders FosgerauAB PARKHØJHerrer 35-4900:35:4800:08:5000:09:0100:09:0400:08:53
Anton DyreborgDrenge under 1400:36:0400:09:4000:09:0200:08:5700:08:25
Bjarke SkriverHerrer over 6000:36:2100:08:4500:08:5600:09:1100:09:30
Mikkel DamHerrer 19-3400:36:4400:08:2600:09:1400:09:4200:09:23
Jette Hjort HenriksenDegnemoseløberenDamer 50-5900:37:0700:09:0100:09:1200:09:2000:09:34
Sofus RosenbeckTEAM MØDREGRUPPEDrenge under 1400:37:1100:09:1000:09:0700:09:2000:09:35
Michael MarquardsenHerrer 19-3400:37:1500:09:3700:09:2600:09:1700:08:56
Per GoldmannHerrer 50-5900:37:1800:09:1500:09:2000:09:2400:09:19
Anja Ravn SchmidtDamer 35-4900:37:2400:09:4100:09:1500:09:1900:09:09
Berit GoldmannGOLDMANNDamer 50-5900:37:4500:09:1200:09:2200:09:3200:09:40
Michael ReicheHerrer 50-5900:37:4900:09:3300:09:3100:09:3100:09:14
Jens Chr. GundtoftDegnemoseløberenHerrer over 6000:37:5100:09:3700:09:2100:09:3000:09:23
Tue PetersenHerrer 35-4900:37:5500:09:2900:09:1400:09:3200:09:41
Lotte R. RønnenfeltDamer 50-5900:38:1300:09:2500:09:3500:09:3800:09:36
Anne Vallø HansenDegnemoseløberenDamer 50-5900:38:3200:09:2700:09:3200:09:4700:09:47
Jesper LundbergHerrer 50-5900:38:3300:09:1900:09:3200:09:4700:09:56
Michael Juel EngrafHerrer 50-5900:38:5100:09:4800:09:4400:09:4600:09:34
Christian ZilstorffFuresø løbeklubHerrer 50-5900:38:5700:09:5100:09:4800:09:4100:09:37
Julie Mai WintherDamer 19-3400:39:0300:09:1400:10:1600:09:5400:09:39
Sofie DombernowskyDamer 19-3400:39:1500:09:4500:09:4500:10:0000:09:46
Stine Søe KristensenNovo Gruppens LoeoeoebeklubDamer 35-4900:39:1600:09:4400:09:4500:10:0000:09:46
Rikke TrapNovo Gruppens LoeoeoebeklubDamer 35-4900:39:1700:09:4200:09:4600:09:5400:09:56
Mie PedersenRUN RUNDamer 35-4900:39:2400:10:0900:10:0000:09:3900:09:36
Ida BroengBROENGPiger under 1400:39:2700:10:1400:09:5200:09:3700:09:44
Jan Lund ThomsenHerrer 35-4900:39:3200:10:0300:09:5000:09:4900:09:51
Annette Klint KofodDegnemoseløberenDamer 50-5900:40:0600:09:4500:09:5800:10:1100:10:12
Gunnar SigfredssonHerrer 35-4900:40:1500:09:4100:09:3800:11:4300:09:13
Isak SigfredssonDrenge under 1400:40:1500:09:4200:09:3800:11:4300:09:13
Henriette RoosRUN RUNPiger under 1400:40:2100:10:0400:10:1500:09:5100:10:11
Henrik RoosRUN RUNHerrer 35-4900:40:2800:10:0400:10:1500:09:5100:10:19
Frederik BroengBROENGDrenge under 1400:40:3000:10:0100:10:0600:10:4200:09:41
Jes BroengJETO ADVENTURESHerrer 35-4900:40:3000:10:1300:09:5300:10:4200:09:42
Timme MunkAC PainHerrer 35-4900:40:3900:10:0600:10:0600:10:1100:10:15
Ida Marie Vase-ThorsPiger 14-1800:40:4400:08:2500:09:3400:11:2400:11:22
Kristian BorumDrenge 14-1800:40:4900:09:5200:09:5300:10:4400:10:20
Villy RosengrenDegnemoseløberenHerrer over 6000:40:5100:09:5000:10:1800:10:2300:10:21
Kristine OlsenDamer 35-4900:40:5600:09:5400:09:5400:10:4100:10:26
Casper Pii JohannessenDrenge under 1400:40:5800:09:4700:10:2400:10:2700:10:21
Torben Pii JohannessenHerrer 35-4900:40:5800:09:4700:10:2300:10:2700:10:20
Henry BulskiHerrer over 6000:41:0200:10:2400:10:2300:10:3400:09:43
Mie BergDamer 35-4900:41:0400:09:5200:09:5200:10:4500:10:34
Birthe Hauerbach SørensenNovo Gruppens LoeoeoebeklubDamer 35-4900:41:2900:10:1600:10:3500:10:2100:10:17
Charlotte BlomDamer 50-5900:41:3400:09:5300:10:0600:10:4900:10:47
Camilla Maria Holm HansenDamer 19-3400:41:3500:10:3500:10:3100:10:3200:09:57
Morten JakobsenDegnemoseløberenHerrer 50-5900:41:4900:10:0900:10:1900:10:4200:10:39
Elliott Warren RadfordDrenge under 1400:41:5000:10:3600:10:4500:10:3100:09:59
Jens Brix AndersenHerrer over 6000:41:5900:10:0600:10:2500:10:4000:10:48
Lise PedersenDamer 35-4900:41:5900:10:3600:10:4500:10:3600:10:03
Magnus JakobsenDrenge under 1400:42:0000:10:3600:10:4400:10:3800:10:01
Marianne HolmTUSINDFRYDDamer 50-5900:42:1000:10:3500:10:3200:10:3300:10:30
Michael Bay NielsenHerrer 35-4900:42:3400:09:3800:10:2700:11:0700:11:23
Katrine StrodtmannRUN RUNDamer 35-4900:42:5100:10:1400:10:4700:10:5200:10:58
Tine Hougaard KlitmøellerVESTERLØKKENDamer 35-4900:43:0200:10:2600:10:4700:10:3800:11:12
Asta OlsenPiger under 1400:43:0300:10:4300:11:0100:10:5700:10:22
Jimi PedersenOFFERFORETKOMPLOTHerrer 35-4900:43:0700:10:4300:11:0100:10:5700:10:27
Joanna Mølgaard NielsenPiger under 1400:43:0700:10:4500:11:0000:10:5600:10:26
Alex RasmussenHerrer 19-3400:43:1800:10:3500:10:4600:11:0900:10:48
Boje BaltzersenDegnemoseløberenHerrer over 6000:43:3000:10:4600:10:5800:10:5800:10:48
Stine VillumDamer 35-4900:43:4000:10:2800:11:2400:10:5900:10:49
Morten DyreborgHerrer 50-5900:43:4000:10:2800:11:2700:10:5700:10:48
Anna Thit JohnsenDamer 35-4900:43:5000:10:1700:10:5300:11:0700:11:34
Birgitte Villefrance LudvigsenTeam LægårdDamer 50-5900:44:1200:10:5900:11:1000:11:1100:10:53
Annelis ChristensenDegnemoseløberenDamer 50-5900:44:3700:10:3900:11:1000:11:0900:11:40
Gitte Kvist JosephsenDAMLØBERNEDamer 35-4900:44:4900:10:2200:11:1400:11:3800:11:36
Susanne KellerNovo Gruppens LoeoeoebeklubDamer 50-5900:45:1500:11:0500:11:2300:11:2500:11:22
Tenna Aggerholm MøllerNovo gruppenDamer 35-4900:45:5500:11:0600:11:2300:12:0300:11:23
Louise JacobsenTEAM MoeoeoeDREGRUPPE BARN NR. 2Piger under 1400:45:5800:10:4200:11:4900:12:0800:11:18
Camilla Mølgaard NielsenDamer 35-4900:46:0000:10:4500:11:0000:12:5400:11:21
Louise JacobsenTEAM MoeoeoeDREGRUPPENDamer 35-4900:46:0000:10:4200:11:5000:12:0800:11:21
Karsten AlbækDegnemoseløberenHerrer over 6000:46:0400:10:4800:11:2400:11:3300:12:19
Jesper MikkelsenHerrer 50-5900:46:5100:11:2400:11:3200:12:1100:11:44
Carsten Tuborg VilstrupLUANA PARTNERS ABHerrer over 6000:46:5300:11:4300:11:3900:11:4500:11:47
Alfred Axel RosenbeckTEAM MØDREGRUPPEDrenge under 1400:48:1700:12:3200:11:5700:12:0800:11:40
Mette RosenbeckTEAM MØ
DREGRUPPE
Damer 35-4900:48:1700:12:3200:11:5700:12:0700:11:41
Kit BrydeDegnemoseloeoeoeberenDamer over 6000:49:4800:12:0300:11:5600:12:5900:12:51
Asta BroengBROENGPiger under 1400:49:5100:11:2400:12:1800:15:5400:10:16
Katrine Hye-KnudsenTEAM MØDREGRUPPEDamer 35-4900:49:5400:11:5500:12:3000:13:0500:12:25
Vilde Hye-KnudsenTEAM MØDREGRUPPEPiger under 1400:49:5400:11:5500:12:3000:13:0400:12:25
Christina AntonsenDamer 35-4900:50:4700:12:0800:12:4400:13:0200:12:54
Louise ToftDamer 35-4900:50:4700:12:0700:12:4400:13:0100:12:55
Andrea Busk StrodtmannRUN RUNPiger under 14
Asger Jon AndersenDrenge under 14
Birgitte Langer EriksenNovo Gruppens LoeoeoebeklubDamer 50-59
Dorrit LieberkindCOOPDamer 50-59
Erik DamhusHerrer 19-34
Fiona Hye-KnudsenTEAM MØDREGRUPPEPiger under 14
Frank GoldmannGOLDMANNHerrer 50-59
Holger BrorsenHerrer 35-49
Jens Rud MadsenDegnemoseløberenHerrer over 6000:10:24
Knud Jon AndersenHerrer 50-59
Lena AxelsenDegnemoseløberenDamer 50-59
Lise-Lotte McVeighGOLDMANNDamer 50-59
Mathilde DamDAMLØBERNEDamer 19-3400:11:0600:11:4700:13:35
Morten NielsenHerrer 35-49
Nicolas BrennerGOLDBEAR RUNNERSHerrer 35-49
Ole RavnHerrer 35-49
Ole BendsenDegnemoseløberenHerrer over 60
Palle VeggerHerrer over 6000:12:13
Per MadsenDegnemoseløberenHerrer 50-59
Pernille VengDamer 35-49
Philip BrorsenDrenge 14-18
Søren GiessingMØRKHØJ FRUGT OG BLOMSTERHerrer 50-59
Tonny CzajkowskiHerrer over 60

Hvordan bruges resultattabellen?

Tabellen herover indeholder alle løberes resultater fra årets løb.

Vil du se de 100 første i det samlede resultat, klikker du på vis 100 linier, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 100 hurtigste i alle klasser vist. Vil du se nr 101 og resten klikker du på Næste nederst.

Vil du se de 100 første Damer, klikker du på vis 100 linier, indtaster damer i feltet Søg, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 100 hurtigste damer vist.

Vil du se de 10 første Herrer i klassen 35-49, klikker du på vis 10 linier, indtaster herrer 35-49  i feltet Søg, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 10 hurtigste herrer i klassen  vist.

På samme måde kan du søge på klub, eller sortere på andre kriterier end Sluttid ved at vælge ▲ i en anden kolonne.

Klikker du på ▲ igen bliver de sorteret i omvendt rækkefølge.

Du kan dele dette indlæg på Facebook ved at klikke her.