Resultat 2019

Her link til billeder fra årets løb.

NavnKlasseKlubOfficiel Tid
Erik ZobelM 35-49TEAM KAISER SPORT00.24.16
Louise Kjærulf TietzeF 19-3400.27.22
Lise Vallø HansenF 19-3400.27.47
Michael GiessingM 19-34MØRKHØJ FRUGT & BLOMSTER00.28.02
Henrik LarsenM 50-59BLOVSTR¯D LØVERNE00.28.33
Helle GiessingF 19-34MØRKHØJ FRUGT & BLOMSTER00.28.43
Tine BroksøF 35-49BLOVSTR¯D LØVERNE00.28.50
Mads Løkke RasmussenM 35-49TEAM HANDBALL SPEZIAL00.29.36
Bjarne BjergM 60-99FREDRIKSBERG IF00.29.44
Simon HansenM 35-4900.29.45
Peter MadsenM 35-49WWW.BNGULVE.DK00.29.53
Holger BrorsenM 35-49HOLGER BRORSEN00.30.16
Anders Villefrance OlsenM 35-49TEAM LÆGÅRD00.30.27
Villads RosenstandM U 14FIF00.30.33
Soren PretzmannM 50-59TRI400.30.59
Karsten HuusmannM 50-59LØBEKLUBBEN HERKULES00.31.15
Palle VeggerM 60-9900.31.15
Leon HamannM 14-18AC PAIN00.31.22
Torsten MariegaardM 19-3400.31.25
Malene PerssonF 19-3400.31.27
Julie DahlerupF U 14TEAM DAHLERUP00.31.31
Per MejdahlM 50-5900.31.38
Nicolai DahlerupM U 14TEAM DAHLERUP00.31.53
Tomas SvenssonM 50-59190500.32.07
Frank LaustenM 50-59ISLEV TRIATHLON KLUB00.32.12
Asta Freja AlexandersF 19-3400.32.13
Peter TøttrupM 50-59DEGNEMOSELØBEREN00.32.15
Ulrik CarstensM 35-4900.32.34
Albert DamM 60-99DAMLØBERNE00.32.40
Steffen HamannM 35-49AC PAIN00.32.45
Tim RasmussenM 50-5900.32.46
Kirstine CarstensF U 14FIF00.32.50
Jon OlsenM 35-4900.33.38
Nicolai BjørnelundM 35-4900.33.40
Jesper Henrik ThomsenM 60-99DEGNEMOSELØBEREN00.33.40
Camilla JacobsenF 35-4900.34.05
Niels GerhardtM 60-9900.34.09
Charles Steinhardt (NOR)M 35-4900.34.13
Tonny CzajkowskiM 60-9900.34.13
Mads PlengeM 19-3400.34.17
Thomas LynnerupM 35-4900.34.23
John LisemoseM 50-5900.34.30
Kristian HandbergM 35-4900.34.31
Daniele MalesaniM 35-4900.34.32
Christian NielsenM 19-3400.34.32
Tobias SørensenM 19-3400.34.42
Claus Kristensen (NOR)M 50-5900.34.45
Michael ReicheM 50-5900.34.46
Jonas JohanssonM 35-49DEGNEMOSELØBEREN00.35.00
Mattias Vedsted JacobsenM U 1400.35.06
Anna JohanssonF U 14BAC00.35.09
Frederikke MejdahlF 19-3400.35.10
Adriaan ZonneveldM 50-5900.35.13
Jonas Vallø SørensenM 19-3400.35.19
Lone SenebergF 19-3400.35.20
Martin JensenM 50-59MARTIN HILMAR JENSEN00.35.21
Danni MikkelsenM 35-49DKM VINDUESPOLERING00.35.23
Gunv‡ EgholmF 50-59DEGNEMOSELØBEREN00.35.29
Ninna EngelbrechtF 35-4900.35.38
Jakob GammelgaardM 35-4900.35.48
Klaus Holm IversenM 60-99DEGNEMOSELØBEREN00.35.49
Frank JohansenM 50-5900.35.49
Bjarke SkriverM 60-9900.35.49
Bastian DamM 35-49DAMLØBERNE00.35.50
Martin Kristensen (NOR)M 35-4900.35.53
Per JeppesenM 35-4900.36.00
Niclas ChristensenM 19-3400.36.01
Sune VuorelaM 35-49B21B00.36.06
CzesioM 35-4900.36.10
Per Finderup SørensenM 50-59DEGNEMOSELØBEREN00.36.19
Tobias LaustenM 14-1800.36.21
Theodor Høj-JørgensenM 14-1800.36.33
Axel Sindbjerg MartinsenM 14-1800.36.34
Sigvart Midling-HansenM 19-3400.36.43
Anette HansenF 50-5900.36.46
Carsten RennebergM 50-59DEGNEMOSELØBEREN00.36.57
Ida Marie Vase-ThorsF 14-1800.36.59
Helle BengtsenF 60-99DEGNEMOSELØBEREN00.37.00
Michael MarquardsenM 19-3400.37.10
Jette HenriksenF 50-59DEGNEMOSELØBEREN00.37.14
Miki JensenM 35-4900.37.28
Hans Jørgen NielsenM 60-99BAC00.37.55
Asbjørn AndersenM 35-49A SOUND EFFECT00.38.18
Mikkel DamM 19-34DAMLØBERNe00.38.21
Isak SigfredssonM U 1400.38.57
Gunnar SigfredssonM 50-5900.39.14
Anna AlexandersenF 19-3400.39.14
Anne Vallø HansenF 50-59DEGNEMOSELØBEREN00.39.14
Jens Brix AndersenM 60-9900.39.40
Jens Rud MadsenM 60-99DEGNEMOSELØBEREN00.39.48
Henrik PedersenM 35-4900.39.56
Marianne HolmF 50-59TUSINDFRYD00.39.57
Jesper LundbergM 50-5900.40.07
Morten JakobsenM 50-59DEGNEMOSELØBEREN00.40.11
Rikke TrapF 35-49NOVO NORDISK LØBEKLUB00.40.26
Camilla Maria Holm HansenF 19-3400.40.36
Søren GiessingM 50-59MØRKHØJ FRUGT & BLOMSTER00.40.55
Louise Kirkegaard FollingF 35-4900.41.02
Jeppe Kirkegaard FollingM 35-4900.41.02
Marjanne KalsbeekF 50-5900.41.21
Jens AntonsenM 50-5900.41.25
Charlotte BlomF 50-5900.41.32
Vagn RasmussenM 60-9900.41.43
Sif CederbergF 35-49NOVO NORDISK LØBEKLUB00.41.44
Bodil TeichertF 50-59NOVO NORDISK LØBEKLUB00.42.06
Mette ZonneveldF 50-5900.42.16
Liva JohanssonF U 14BAC00.42.18
Mette JohanssonF 35-4900.42.21
Alex RasmussenM 19-3400.42.32
Annelis ChristensenF 50-59DEGNEMOSELØBEREN00.42.50
Jess MathiesenM 50-5900.43.12
Gitte JosephsenF 35-49DAMLØBERNE00.43.52
Peter StentoftM 19-3400.44.05
Emma Dybro ThomassenF 19-3400.44.05
Clara Elna MathiesenF U 1400.44.05
Tina Dahlerup PoulsenF 35-49TEAM DAHLERUP00.44.06
Karin Vestergaard MathiesenF 35-4900.44.08
Sara SecherF 19-3400.44.37
Jette SecherF 19-3400.44.45
Bjørn ZonneveldM 14-1800.45.07
Berit HedegaardF 50-59NOVO NORDISK LØBEKLUB00.45.24
Tine Hougaard KlitmølerF 35-49VESTERLØKKEN00.45.31
Karen SørensenF 35-4900.46.01
Birna Bryndis ThorkelsdottirF 35-4900.46.01
Rikke EllekjærF 35-4900.46.41
Carsten Tuborg VilstrupM 60-99LUANA PARTNERS AB00.46.47
Marie ThomassenF 14-1800.47.38
Rumle NordentoftM U 1400.48.43
Mathilde DamF 19-34DAMLØBERNE00.48.52
Birgitte Villefrance LudvigsenF 50-59TEAM LÅGRD00.48.58
Yvonne Vinther RasmussenF 60-9900.49.02
Filippa EllekjærF U 1400.50.19
Flora Matilde LaustenF U 1400.50.32
Mette HansenF 50-59ISLEV TRIATHLON KLUB00.50.34
Nicoline MuurmandF 14-1800.50.53
Karsten AlbækM 60-99DEGNEMOSELØBEREN00.50.56
Nikoline Velgaard KlitmøllerF 14-18VESTERL√KKEN00.51.07
Jørgen Wasmann HansenM 60-9900.51.15
Arthur EllekjærM U 1400.51.27
Louise StolborgF 19-34B21B00.53.27
Robin LysterM U 1400.57.18
Michael DippenaarM 19-3400.57.53
Zoe LysterF U 1400.57.54
Kit BrydeF 60-99DEGNEMOSELØBEREN01.01.15
Stine BendsenF 35-4901.13.33
Isabell BendsenF U 1401.14.05

 

Hvordan bruges resultattabellen?

Tabellen herover indeholder alle løberes resultater fra årets løb.

Vil du se de 100 første i det samlede resultat, klikker du på vis 100 linier, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 100 hurtigste i alle klasser vist. Vil du se nr 101 og resten klikker du på Næste nederst.

Vil du se de 100 første Damer, klikker du på vis 100 linier, indtaster damer i feltet Søg, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 100 hurtigste damer vist.

Vil du se de 10 første Herrer i klassen 35-49, klikker du på vis 10 linier, indtaster M 35-49  i feltet Søg, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 10 hurtigste herrer i klassen  vist.

På samme måde kan du søge på klub, eller sortere på andre kriterier end Sluttid ved at vælge ▲ i en anden kolonne.

Klikker du på ▲ igen bliver de sorteret i omvendt rækkefølge.

Du kan dele dette indlæg på Facebook ved at klikke her.