Resultat 2006

Degnemoseløbet 2006 – resultater

Klassevindere:

Damer:

 

Klasse 1 under 14 år Amanda Toften 38.30
Klasse 3 14-18 år

ingen deltagere

Klasse 5 19-34 år Melissa V. Hansen 31.38
Klasse 7 35-49 år Jane Spetzler 31.28
Klasse 9 50-59 år Anne Willumsen 37.33
Klasse 11 over 60 år Tove Iversen 44.58

 

Herrer:

 

Klasse 2 under 14 år Lukas Møller 32.19
Klasse 4 14-18 år Kristian Karlsen 36.11
Klasse 6 19-34 år Kent Sørensen 22.44
Klasse 8 35-49 år Bent Poulsen 24.23
Klasse 10 50-59 år Knud Esbersen 30.39
Klasse 12 over 60 år Mogens M. Jensen 30.00

 

Damer:

 

Placering Navn Tid
1 Jane Spetzler 31.28
2 Melissa Voigt Hansen 31.38
3 Birgitte Juul Jørgensen 33.56
4 Sille Frydendal 33.58
5 Jette Henriksen 34.11
6 Gail Hirsch 35.10
7 Anette Klint Kofod 35.16
8 Aoife Daly 35.47
9 Pia Stuer Lauridsen 36.08
10 Tuu Caspersen 36.32
11 Tinni Caspersen 36.33
12 Bente Stavnshøj 37.00
13 Charlotte Tvarnø 37.21
14 Anne Willumsen 37.33
15 Solveig Hansen 37.38
16 Tove Jordal 37.47
17 Lena Axelsen 38.24
18 Amanda Toften 38.30
19 Anne Erichsen 39.05
20 Liselotte Skov 39.23
21 Jeanette Nielsen 39.25
22 Sine Thejls 40.00
23 Marianne Thejk 40.03
24 Tanja Jensen 40.10
25 Ulla Baden 40.31
26 Tine Drud Jensen 41.25
27 Louise Ludvigsen 41.27
28 Karin Jørgensen 42.48
29 Regitze Rønstrup 43.44
30 Grete Dimon 43.58
31 Astrid Halling Henriksen 44.06
32 Jette Petersen 44.28
33 Helle Speidel 44.32
34 Susanne Carl 44.43
35 Tove Iversen 44.58
36 Birgit Spon 45.16
37 Dorrit Lieberkind 46.42
38 Tina Havgaard Hansen 47.47
39 Linda Bente Petersen 48.00
40 Lotte Ottosen 48.35

tilbage til toppen

Herrer:

 

Placering Navn Tid

1

Kent Sørensen 22.44

2

Bo Abrahamsson 24.08

3

Torben Thorg Pedersen 24.13

4

Anders Dehlholm 24.23

5

Bent Povlsen 24.40

6

Martin Banke 25.16

7

Flemming Andreetto 26.16

8

Jimmi Olsen 26.41

9

Martin Rørdam 26.53

10

Erik Zobel 26.55

11

Gert Hansen 27.17

12

Kristoffer Lund Madsen 27.52

13

Niels Peter Aae Christensen 28.10

14

Ole Visbech Madsen 28.11

15

Henrik Lagard 28.13

16

Patrick Raab 28.44

17

Brian Hermanns 29.14

18

Anders Olsen 29.25

19

Jakob Holck Kristensen 29.41

20

Mogens M. Jensen 30.00

22

Anders Hejmdal 30.38

22

Mikkel Ankjær 30.13

23

Knud Esbensen 30.39

24

Per Falkenberg 30.46

25

Kim Lund 31.13

26

Nick Papageorge 31.14

27

Dennis Lind 31.22

28

Lars Tranholm 31.23

29

Poul Møller 31.34

30

Peter Bach Sørensen 31.42

31

Lukas Møller 32.19

32

Sten Hansen 32.20

33

Morten Carl 32.27

34

John Roy Vesterholm 32.33

35

Jacob Flint 32.34

36

Mikkel Strunge Kany 32.37

37

Søren Bruun 32.38

38

Henning Petersen 32.39

39

Valdemar Munk Christiansen 32.44

40

Dennis Wilfred Bagger 32.48

41

Ulrik Sørensen 33.02

42

Mads Rasmussen 33.34

43

Kim Hollender 33.40

44

Jens Balslev 33.48

45

Bøje Baltzersen 34.00

46

Jørgen Knutson 34.11

47

Ove Karmark 34.35

48

Claus Hjorth 34.54

49

Erik Søgaard 34.59

50

Jim Nielsen 35.00

51

Jesper Lundberg 35.03

52

Mats Larsson 35.04

53

Martin Hirsch 35.09

54

Carsten Sparholt 35.35

55

Patrick Adelsparre 36.10

56

Kristian Karlsen 36.11

57

Jakob Fischer 36.17

58

Bernhard Wheeler 36.30

59

Kasper Foged Rasmussen 36.43

60

Leif Simonsen 36.50

61

Keld Spon 37.04

62

Lars Nielsen 37.06

63

Ib Iskou Sørensen 37.07

64

Stefan Jørgensen 37.49

65

Søren Danielsen 38.10

66

Jacob Gammelgaard 38.14

67

Ole Kidde 38.30

68

Palle Andersen 38.32

69

Rene Kryger 39.06

70

Ivan Nielsen 40.17

71

Adam Rue 41.02

72

Palle Jensen 41.04

73

Bøje Moustgaard 41.10

74

Jørgen Westh 41.38

75

Allan Poulsen 41.47

76

Henrik Karlsen 42.03

77

Jesper Mikkelsen 43.08

78

Jørgen Jørgensen 44.26

 

 

Totalliste – alle deltagere – opdelt i grupper/klasser:

 

Gruppe-
placering
Navn Samlet placering Tid
Gruppe 1 – piger under 14 år
1. Amanda Toften 84 38.30
2. Louise Ludvigsen 100 41.27
Gruppe 2 – drenge under 14 år
1. Lukas Møller 33 32.19
2. Morten Carl 35 32.27
3. Mikkel Strunge Kany 38 32.37
4. Valdemar Munk Christiansen 41 32.44
5. Kim Hollender 45 33.40
6. Patrick Adelsparre 64 36.10
Gruppe 3 – piger 14-18 år
Ingen deltagere
Gruppe 4 – drenge 14-18 år
1. Kristian Karlsen 65 36.11
Gruppe 5 – damer 19-34 år
1. Melissa Voigt Hansen 31 31.38
2. Sille Frydendal 48 33.58
3. Tinni Caspersen 69 36.33
4. Sine Thejls 91 40.00
5. Marianne Thejk 92 40.03
6. Tanja Jensen 93 40.10
7. Astrid Halling Henriksen 108 44.06
Gruppe 6 – herrer 19-34 år
1. Kent Sørensen 1 22.44
2. Bo Abrahamsson 2 24.08
3. Torben Thorg Pedersen 3 24.13
4. Anders Dehlholm 4 24.23
5. Martin Banke 6 25.16
6. Flemming Andreetto 7 26.16
7. Jimmi Olsen 8 26.41
8. Erik Zobel 10 26.55
9. Niels Peter Aae Christensen 13 28.10
10. Ole Visbech Madsen 14 28.11
11. Patrick Raab 16 28.44
12. Anders Olsen 18 29.25
13. Jakob Holck Kristensen 19 29.41
14. Anders Hejmdal 22 30.38
15. Kim Lund 25 31.13
16. Poul Møller 30 31.34
17. Jacob Flint 37 32.34
18. Ulrik Sørensen 43 33.02
19. Mads Rasmussen 44 33.34
20. Jim Nielsen 55 35.00
21. Kasper Foged Rasmussen 70 36.43
22. Stefan Jørgensen 80 37.49
23. Jacob Gammelgaard 82 38.14
Gruppe 7 – damer 35-49 år
1. Jane Spetzler 29 31.28
2. Birgitte Juul Jørgensen 47 33.56
3. Jette Henriksen 50 34.11
4. Gail Hirsch 59 35.10
5. Anette Klint Kofod 60 35.16
6. Aoife Daly 62 35.47
7. Pia Stuer Lauridsen 63 36.08
8. Tuu Caspersen 68 36.32
9. Bente Stavnshøj 72 37.00
10. Charlotte Tvarnø 76 37.21
11. Solveig Hansen 78 37.38
12. Tove Jordal 79 37.47
13. Lena Axelsen 83 38.24
14. Anne Erichsen 87 39.05
15. Jeanette Nielsen 90 39.25
16. Ulla Baden 95 40.31
17. Tine Drud Jensen 99 41.25
18. Karin Jørgensen 104 42.48
19. Regitze Rønstrup 106 43.44
20. Grete Dimon 107 43.58
21. Helle Speidel 111 44.32
22. Dorrit Lieberkind 115 46.42
23. Tina Havgaard Hansen 116 47.47
24. Lotte Ottosen 118 48.35
Gruppe 8 – herrer 35-49 år
1. Bent Povlsen 5 24.40
2. Martin Rørdam 9 26.53
3. Gert Hansen 11 27.17
4. Kristoffer Lund Madsen 12 27.52
5. Henrik Lagard 15 28.13
6. Brian Hermanns 17 29.14
7. Mikkel Ankjær 22 30.13
8. Nick Papageorge 26 31.14
9. Dennis Lind 27 31.22
10. Lars Tranholm 28 31.23
11. Peter Bach Sørensen 32 31.42
12. Sten Hansen 34 32.20
13. John Roy Vesterholm 36 32.33
14. Søren Bruun 39 32.38
15. Henning Petersen 40 32.39
16. Dennis Wilfred Bagger 42 32.48
17. Jens Balslev 46 33.48
18. Claus Hjorth 53 34.54
19. Jesper Lundberg 56 35.03
20. Mats Larsson 57 35.04
21. Martin Hirsch 58 35.09
22. Carsten Sparholt 61 35.35
23. Jakob Fischer 66 36.17
24. Bernhard Wheeler 67 36.30
25. Leif Simonsen 71 36.50
26. Lars Nielsen 74 37.06
27. Ib Iskou Sørensen 75 37.07
28. Ole Kidde 85 38.30
29. Rene Kryger 88 39.06
30. Adam Rue 96 41.02
31. Bøje Moustgaard 98 41.10
32. Jørgen Westh 101 41.38
33. Allan Poulsen 102 41.47
34. Henrik Karlsen 103 42.03
35. Jesper Mikkelsen 105 43.08
Gruppe 9 – damer 50-59 år
1. Anne Willumsen 77 37.33
2. Liselotte Skov 89 39.23
3. Jette Petersen 110 44.28
4. Susanne Carl 112 44.43
5. Birgit Spon 114 45.16
6. Linda Bente Petersen 117 48.00
Gruppe 10 – herrer 50-59 år
1. Knud Esbensen 23 30.39
2. Per Falkenberg 24 30.46
3. Bøje Baltzersen 49 34.00
4. Jørgen Knutson 51 34.11
5. Erik Søgaard 54 34.59
6. Keld Spon 73 37.04
7. Søren Danielsen 81 38.10
8. Ivan Nielsen 94 40.17
Gruppe 11 – damer over 60 år
1. Tove Iversen 113 44.58
Gruppe 12 – herrer over 60 år
1. Mogens M. Jensen 20 30.00
2. Ove Karmark 52 34.35
3. Palle Andersen 86 38.32
4. Palle Jensen 97 41.04
5. Jørgen Jørgensen 109 44.26

 

Totalliste – placeringer efter bedste tider:

 

Placering Navn

Tid

1

Kent Sørensen

22.44

2

Bo Abrahamsson

24.08

3

Torben Thorg Pedersen

24.13

4

Anders Dehlholm

24.23

5

Bent Povlsen

24.40

6

Martin Banke

25.16

7

Flemming Andreetto

26.16

8

Jimmi Olsen

26.41

9

Martin Rørdam

26.53

10

Erik Zobel

26.55

11

Gert Hansen

27.17

12

Kristoffer Lund Madsen

27.52

13

Niels Peter Aae Christensen

28.10

14

Ole Visbech Madsen

28.11

15

Henrik Lagard

28.13

16

Patrick Raab

28.44

17

Brian Hermanns

29.14

18

Anders Olsen

29.25

19

Jakob Holck Kristensen

29.41

20

Mogens M. Jensen

30.00

22

Anders Hejmdal

30.38

22

Mikkel Ankjær

30.13

23

Knud Esbensen

30.39

24

Per Falkenberg

30.46

25

Kim Lund

31.13

26

Nick Papageorge

31.14

27

Dennis Lind

31.22

28

Lars Tranholm

31.23

29

Jane Spetzler

31.28

30

Poul Møller

31.34

31

Melissa Voigt Hansen

31.38

32

Peter Bach Sørensen

31.42

33

Lukas Møller

32.19

34

Sten Hansen

32.20

35

Morten Carl

32.27

36

John Roy Vesterholm

32.33

37

Jacob Flint

32.34

38

Mikkel Strunge Kany

32.37

39

Søren Bruun

32.38

40

Henning Petersen

32.39

41

Valdemar Munk Christiansen

32.44

42

Dennis Wilfred Bagger

32.48

43

Ulrik Sørensen

33.02

44

Mads Rasmussen

33.34

45

Kim Hollender

33.40

46

Jens Balslev

33.48

47

Birgitte Juul Jørgensen

33.56

48

Sille Frydendal

33.58

49

Bøje Baltzersen

34.00

50

Jette Henriksen

34.11

51

Jørgen Knutson

34.11

52

Ove Karmark

34.35

53

Claus Hjorth

34.54

54

Erik Søgaard

34.59

55

Jim Nielsen

35.00

56

Jesper Lundberg

35.03

57

Mats Larsson

35.04

58

Martin Hirsch

35.09

59

Gail Hirsch

35.10

60

Anette Klint Kofod

35.16

61

Carsten Sparholt

35.35

62

Aoife Daly

35.47

63

Pia Stuer Lauridsen

36.08

64

Patrick Adelsparre

36.10

65

Kristian Karlsen

36.11

66

Jakob Fischer

36.17

67

Bernhard Wheeler

36.30

68

Tuu Caspersen

36.32

69

Tinni Caspersen

36.33

70

Kasper Foged Rasmussen

36.43

71

Leif Simonsen

36.50

72

Bente Stavnshøj

37.00

73

Keld Spon

37.04

74

Lars Nielsen

37.06

75

Ib Iskou Sørensen

37.07

76

Charlotte Tvarnø

37.21

77

Anne Willumsen

37.33

78

Solveig Hansen

37.38

79

Tove Jordal

37.47

80

Stefan Jørgensen

37.49

81

Søren Danielsen

38.10

82

Jacob Gammelgaard

38.14

83

Lena Axelsen

38.24

84

Amanda Toften

38.30

85

Ole Kidde

38.30

86

Palle Andersen

38.32

87

Anne Erichsen

39.05

88

Rene Kryger

39.06

89

Liselotte Skov

39.23

90

Jeanette Nielsen

39.25

91

Sine Thejls

40.00

92

Marianne Thejk

40.03

93

Tanja Jensen

40.10

94

Ivan Nielsen

40.17

95

Ulla Baden

40.31

96

Adam Rue

41.02

97

Palle Jensen

41.04

98

Bøje Moustgaard

41.10

99

Tine Drud Jensen

41.25

100

Louise Ludvigsen

41.27

101

Jørgen Westh

41.38

102

Allan Poulsen

41.47

103

Henrik Karlsen

42.03

104

Karin Jørgensen

42.48

105

Jesper Mikkelsen

43.08

106

Regitze Rønstrup

43.44

107

Grete Dimon

43.58

108

Astrid Halling Henriksen

44.06

109

Jørgen Jørgensen

44.26

110

Jette Petersen

44.28

111

Helle Speidel

44.32

112

Susanne Carl

44.43

113

Tove Iversen

44.58

114

Birgit Spon

45.16

115

Dorrit Lieberkind

46.42

116

Tina Havgaard Hansen

47.47

117

Linda Bente Petersen

48.00

118

Lotte Ottosen

48.35

 

Alfabetisk sorteret resultatliste – efter fornavn

 

Navn Placering – total Tid
Adam Rue 96 41.02
Allan Poulsen 102 41.47
Amanda Toften 84 38.30
Anders Dehlholm 4 24.23
Anders Hejmdal 22 30.38
Anders Olsen 18 29.25
Anette Klint Kofod 60 35.16
Anne Erichsen 87 39.05
Anne Willumsen 77 37.33
Aoife Daly 62 35.47
Astrid Halling Henriksen 108 44.06
Bent Povlsen 5 24.40
Bente Stavnshøj 72 37.00
Bernhard Wheeler 67 36.30
Birgit Spon 114 45.16
Birgitte Juul Jørgensen 47 33.56
Bo Abrahamsson 2 24.08
Brian Hermanns 17 29.14
Bøje Baltzersen 49 34.00
Bøje Moustgaard 98 41.10
Carsten Sparholt 61 35.35
Charlotte Tvarnø 76 37.21
Claus Hjorth 53 34.54
Dennis Lind 27 31.22
Dennis Wilfred Bagger 42 32.48
Dorrit Lieberkind 115 46.42
Erik Søgaard 54 34.59
Erik Zobel 10 26.55
Flemming Andreetto 7 26.16
Gail Hirsch 59 35.10
Gert Hansen 11 27.17
Grete Dimon 107 43.58
Helle Speidel 111 44.32
Henning Petersen 40 32.39
Henrik Karlsen 103 42.03
Henrik Lagard 15 28.13
Ib Iskou Sørensen 75 37.07
Ivan Nielsen 94 40.17
Jacob Flint 37 32.34
Jacob Gammelgaard 82 38.14
Jakob Fischer 66 36.17
Jakob Holck Kristensen 19 29.41
Jane Spetzler 29 31.28
Jeanette Nielsen 90 39.25
Jens Balslev 46 33.48
Jesper Lundberg 56 35.03
Jesper Mikkelsen 105 43.08
Jette Henriksen 50 34.11
Jette Petersen 110 44.28
Jim Nielsen 55 35.00
Jimmi Olsen 8 26.41
John Roy Vesterholm 36 32.33
Jørgen Jørgensen 109 44.26
Jørgen Knutson 51 34.11
Jørgen Westh 101 41.38
Karin Jørgensen 104 42.48
Kasper Foged Rasmussen 70 36.43
Keld Spon 73 37.04
Kent Sørensen 1 22.44
Kim Hollender 45 33.40
Kim Lund 25 31.13
Knud Esbensen 23 30.39
Kristian Karlsen 65 36.11
Kristoffer Lund Madsen 12 27.52
Lars Nielsen 74 37.06
Lars Tranholm 28 31.23
Leif Simonsen 71 36.50
Lena Axelsen 83 38.24
Linda Bente Petersen 117 48.00
Liselotte Skov 89 39.23
Lotte Ottosen 118 48.35
Louise Ludvigsen 100 41.27
Lukas Møller 33 32.19
Mads Rasmussen 44 33.34
Marianne Thejk 92 40.03
Martin Banke 6 25.16
Martin Hirsch 58 35.09
Martin Rørdam 9 26.53
Mats Larsson 57 35.04
Melissa Voigt Hansen 31 31.38
Mikkel Ankjær 22 30.13
Mikkel Strunge Kany 38 32.37
Mogens M. Jensen 20 30.00
Morten Carl 35 32.27
Nick Papageorge 26 31.14
Niels Peter Aae Christensen 13 28.10
Ole Kidde 85 38.30
Ole Visbech Madsen 14 28.11
Ove Karmark 52 34.35
Palle Andersen 86 38.32
Palle Jensen 97 41.04
Patrick Adelsparre 64 36.10
Patrick Raab 16 28.44
Per Falkenberg 24 30.46
Peter Bach Sørensen 32 31.42
Pia Stuer Lauridsen 63 36.08
Poul Møller 30 31.34
Regitze Rønstrup 106 43.44
Rene Kryger 88 39.06
Sille Frydendal 48 33.58
Sine Thejls 91 40.00
Solveig Hansen 78 37.38
Stefan Jørgensen 80 37.49
Sten Hansen 34 32.20
Susanne Carl 112 44.43
Søren Bruun 39 32.38
Søren Danielsen 81 38.10
Tanja Jensen 93 40.10
Tina Havgaard Hansen 116 47.47
Tine Drud Jensen 99 41.25
Tinni Caspersen 69 36.33
Torben Thorg Pedersen 3 24.13
Tove Iversen 113 44.58
Tove Jordal 79 37.47
Tuu Caspersen 68 36.32
Ulla Baden 95 40.31
Ulrik Sørensen 43 33.02
Valdemar Munk Christiansen 41 32.44

 

Du kan dele dette indlæg på Facebook ved at klikke her.