Resultat 2011

NavnKlubKlasseSluttidOmg 1Omg 2Omg 3Omg 4
Lærke Roos-D0-1333.418.058.348.448.16
Anna FeveileDegnemoseløberenD0-1348.1310.1511.5213.1512.50
Anne Hermanns-D0-1348.5811.3611.4313.1312.25
Frederikke Mejdahl-D14-1839.599.3410.0710.0410.13
Nicoline Weltz-D14-1842.099.4810.3110.5610.53
Amanda Toften-D14-1846.249.5711.5412.1512.17
Sara Sig MøllerKaiser SportD19-3424.546.116.126.176.14
Henriette Johansen-D19-3434.449.198.378.288.19
Kirsten Sode Højland-D19-3435.238.228.579.098.54
Charlotte SteinbakkenKaiser SportD19-3435.498.298.469.119.22
Majken Søderholm-D19-3436.198.479.019.199.10
Marie Ibbi Seehuusen-D19-3439.449.389.5510.199.51
Ditte Falkenberg-D19-3441.0510.2010.2710.269.51
Malene Dam-JohansenDirty Docs supportD19-3446.0110.3711.5012.0411.29
Pia Mols-D19-34DNF12.58---
Mette MøhnckeBagsværd Atletik Club/CraftD35-4925.326.116.156.316.33
Sarah Erbs LedetDegnemoseløberenD35-4930.087.257.347.337.34
Annette Klint KofodDegnemoseløberenD35-4933.388.088.278.328.30
Ydalina MorenoKaiser SportD35-4934.247.548.419.018.47
Mette NielsenDegnemoseløberenD35-4934.448.178.428.528.51
Marianne SandbergGrøndal CentretD35-4935.298.198.479.119.11
Anne Vallø HansenDegnemoseløberenD35-4935.358.328.529.099.01
Camilla Strodtmann-D35-4935.368.188.529.019.24
Mie Juul Pedersen-D35-4936.038.279.219.079.07
Mona HermannsDegnemoseløberenD35-4936.198.299.029.239.25
Camilla Hirth-D35-4936.319.149.019.109.04
Trine Gervig Hansen-D35-4937.109.069.179.249.22
Lotte Rudbæk-D35-4937.219.359.169.199.10
Pia NielsenChaufførenD35-4937.468.459.309.589.32
Marianne Holm-D35-4937.519.059.249.449.37
Katrine Sode-D35-4937.579.119.299.409.35
Ann Charlott Kryger Nielsen-D35-4938.049.069.259.499.43
Nete Banke-D35-4938.069.099.319.409.45
Jannie Andersen-D35-4938.389.119.249.5210.10
Berit Goldmann-D35-4939.129.169.4210.0110.12
Annelis ChristensenDegnemoseløberenD35-4939.189.419.509.589.48
Katrine Strodtmann-D35-4939.258.539.5210.1910.19
Birgitte Ludvigsen-D35-4940.2610.0310.0410.0210.15
Mette Mortensen-D35-4940.299.5310.2910.069.59
Mette Panum HemmingsenDegnemoseløberenD35-4940.3810.559.599.569.47
Ilja Maria Søndergaard-D35-4940.4910.1010.1010.1310.15
Anne Margrethe Olsen-D35-4941.479.4410.2010.5110.50
Anette H Elmose-D35-4941.529.3810.4511.1310.15
Lene Thygesen-D35-4942.0910.1310.2410.4610.45
Malene Bay Andersen-D35-4942.3410.2710.3210.4010.53
Karin Alm-D35-4942.4210.1010.3110.5411.06
Britta Hansen-D35-4942.4910.2210.4610.5510.46
Henriette Sø-D35-4942.519.5310.4011.4010.37
Marlene Diemar Sherar-D35-4942.569.3110.4111.4510.58
Linda Jensenviby sj. internationaleD35-4943.0510.2310.3310.5711.11
Tine Pedersen-D35-4943.4710.4110.5311.0811.03
Kate Sonne-D35-4946.0510.4711.4512.0811.24
Christina Wagner-D35-4946.1510.3812.2512.0911.03
Helene Feveile-D35-4948.1310.1611.5213.1412.50
Susie Stauby-D35-4953.4012.4113.2113.5613.40
Diana Ehlers-D35-4955.1712.3914.1714.2213.57
Susanne ChristoffersenChaufførenD35-49DNF9.349.39--
Anette Hansen-D35-49DNF8.54---
Anita Nielsen-D35-49DNF11.24---
Lone Broe ChristiansenChaufførenD35-49DNF10.0910.37--
Marianne ThorningKaiser SportD35-49DNF10.1610.0410.11-
Helle BengtsenDegnemoseløberenD50-5935.038.158.428.589.06
Susanne Kruse-D50-5937.479.289.339.129.33
Elna Kruse-D50-5938.559.289.369.529.58
Anne Willumsen-D50-5939.509.079.4710.1610.39
Bente Stavnshøj-D50-5940.259.1510.1810.1610.34
Hanne MathiesenDegnemoseløberenD50-5941.1910.1610.1210.2310.27
Kit BrydeDegnemoseløberenD50-5941.559.3110.3311.0210.49
Annelise Mejdahl-D50-5943.0110.2610.5010.5510.49
Frida Nellemann-D50-5946.2811.1811.2711.5511.47
Annette Hollmann-D50-5947.5411.2511.5212.1712.19
Hanne Dam-D50-5953.0312.4913.1613.2413.33
Alice Brøndum-D50-59DNF12.53---
Lise EspersenKøge AtletikD60+35.028.328.368.539.00
Susanne Jonassen-D60+40.289.5710.0410.1410.11
Tove IversenDegnemoseløberenD60+46.4511.0911.4411.5012.00
Grethe Evelyn Hove PaaskeCityløberneD60+DNF14.58---
Søren Nørgaard-H0-1330.357.187.427.527.42
Gustav Wagner-H0-1336.148.258.4710.148.47
Sebastian Jensen-H0-1342.029.539.5211.0411.12
Christian SnitkjærTRI4H14-1824.516.106.126.176.10
Phillip Siomka-H14-1831.557.378.008.138.04
Uffe Nedergaard-H14-1845.2210.3911.3111.2911.42
Jacob HannibalKaiser SportH19-3421.165.195.175.215.18
Michael Giessing-H19-3426.506.246.456.536.47
Bjarne Skjødt WormDirty DocsH19-3429.496.517.407.497.27
Jesper Petersen-H19-3429.506.467.397.537.32
Ruben Rosenberg KnudsenNordeaH19-3429.516.337.347.577.45
Ren_ Larsen-H19-3430.017.127.257.447.37
Morten Brøgger-H19-3430.397.147.397.597.45
Danni Mikkelsen-H19-3431.197.177.418.058.15
Jørn ChristiansenNordeaH19-3434.068.158.368.448.29
Martin Miguel Del Pino-H19-3435.577.398.409.539.43
Mathias DannevangDirty Docs supportH19-3437.298.548.529.439.59
Martin Willumsen-H19-3440.167.5410.5911.0410.18
Paw Egeberg-H19-3446.0510.4811.4512.0711.24
Theis Nedergaard-H19-3449.1010.3912.4814.4210.59
Torben Thorø PedersenKaiser SportH35-4923.505.465.596.036.01
Erik ZobelKaiser SportH35-4926.146.126.426.446.34
Rene BojsenSpartaH35-4927.306.346.587.016.56
Jesper Malm-H35-4928.486.577.177.227.11
Brian HermannsDegnemoseløberenH35-4928.556.497.107.277.28
Jakob Lind TolborgKaiser SportH35-4929.216.457.087.587.28
Niels F. T. Pedersen-H35-4929.417.237.237.297.24
Anders V. Olsen-H35-4929.447.307.267.227.25
Mikkel Andersen-H35-4929.476.467.397.527.29
Allan GuldbergRunning Men HvidovreH35-4929.557.027.357.457.32
Karsten HuusmannHerkulesH35-4929.577.137.307.427.30
Mikkel Ankjær-H35-4930.017.117.267.457.37
Jakob Maraldo-H35-4930.057.167.337.437.31
Hans Peter Busk-H35-4930.237.207.337.437.45
Robin Wagner-H35-4930.267.117.487.487.37
Dennis Lind-H35-4930.387.257.337.507.49
Troels Olin RasmussenDegnemoseløberenH35-4930.417.547.377.407.29
Hans Jørgen Larsen-H35-4930.457.297.397.477.48
Søren Giessingmørkhøj-frugt og blomsterH35-4930.467.127.497.587.46
Tomas Svensson-H35-4930.537.187.448.037.47
Mark Puch ørnskov-H35-4930.567.417.447.497.41
Christian Svane-H35-4931.027.357.418.007.45
Kaare Jensen-H35-4931.197.397.517.577.49
Per Finderup SørensenDegnemoseløberenH35-4931.397.347.598.028.03
Kristian Andersen-H35-4931.447.357.558.078.05
Steen SkaarupHorserød ifH35-4931.577.488.018.117.56
Jesper Lundberg-H35-4932.097.488.008.148.07
Hans SchwanerKnordH35-4932.177.408.088.138.15
Peter Tøttrup-H35-4932.537.268.248.378.26
Caspar Christensen-H35-4933.137.568.138.358.27
Søren Pretzmann-H35-4933.347.538.188.358.46
Brian Juul Pedersen-H35-4933.408.058.268.418.27
Niels Albæk-H35-4934.027.488.258.588.50
Henrik Rohde-H35-4934.378.058.288.509.13
Lars Kibsgaard-H35-4934.398.058.299.158.48
Ren_ Ravnsbæk Bode-H35-4934.458.408.468.448.33
Per Juul MadsenDegnemoseløberenH35-4935.588.079.049.329.14
Gunnar Sigfredsson-H35-4936.098.328.448.589.53
Erling Tind Larsen-H35-4936.108.469.039.099.12
Torben Knudsen-H35-4936.318.199.339.189.20
Oscar NorupDegnemoseløberenH35-4937.278.359.229.489.41
Per Goldmann-H35-4937.378.479.289.539.28
Uffe Steimer Jensen-H35-4938.039.189.239.389.43
Søren Emil Sørensen-H35-4938.069.139.289.469.38
Henrik Klint Pedersen-H35-4938.208.479.499.519.52
Holger Stenviby sj. internationaleH35-4938.529.319.2210.039.55
Eric Bjørn Nielsen-H35-4939.569.099.5410.3810.13
M. Ehlert-H35-4940.169.4010.0610.2310.05
Jesper MadsenHerlevløberneH35-4941.0810.2010.1210.2310.11
Henrik Roos-H35-4942.059.1811.0310.5010.52
Kim Mols-H35-4945.0510.5811.2011.2911.17
Bjørn HolstBagsværd Atletik ClubH35-49DNF7.22---
Jacob JørgensenKaiser SportH35-49DNF6.477.28--
Thomas Lund T_kkerLøbeklubben HerkulesH35-49DNF10.1311.2517.20-
Miguel Antonio Del Pino-H50-5927.136.196.107.167.25
Ren_ Mogens Christoffersen-H50-5927.486.366.557.067.09
Bjarne Bjerg-H50-5928.256.497.057.147.15
Per Mejdahl-H50-5930.047.347.337.327.24
Brian Ytzen JuhlDegnemoseløberenH50-5931.017.317.487.547.46
Jesper Øth Havmøller-H50-5932.478.167.598.138.18
Tom Ahlberg-H50-5933.117.278.118.398.53
Albert Dam-H50-5933.258.248.268.248.10
Ole BendsenDegnemoseløberenH50-5933.288.008.298.388.20
Jesper Munksgaard-H50-5933.368.108.228.358.27
Steen Peter IbsenGrøndal CentretH50-5933.368.178.328.338.13
Robert Johan AndersenGrøndal CentretH50-5934.078.158.338.398.39
Torben WittchenSAS LøbeklubH50-5934.208.188.348.438.44
Ole KjærGrøndal CentretH50-5934.588.238.508.588.46
Henning PetersenDegnemoseløberenH50-5935.178.258.518.599.01
Jacob Rønnenfelt-H50-5935.348.318.599.038.59
Henrik BustDegnemoseløberenH50-5936.328.339.039.259.30
Karsten AlbækDegnemoseløberenH50-5936.338.359.079.289.22
Jørgen Siomka-H50-5937.268.269.269.529.40
René KrygerDMKH50-5937.319.019.309.429.17
Frank Goldmann-H50-5937.448.259.219.5210.04
Lars Schmidt-H50-5939.588.429.5310.3310.50
Jens Brix Andersen-H50-5941.0810.1010.1010.2610.20
Peter Stauby-H50-5941.1010.1210.1110.2410.22
Lars Nørgaard-H50-5941.129.3510.1410.3810.43
Peer Hylstrup Nielsen-H50-5941.5810.1910.3210.3110.34
Maks Jøgensen-H50-5941.5810.1910.3210.3110.34
Ib Franzmann-H50-5942.2710.0610.4810.5110.41
Torben Lademann-H50-5942.3410.0810.2411.0310.57
Ib Iskou Sørensen-H50-5943.249.3810.5211.3211.21
Hans-Henrik Olsen-H50-5949.3111.3112.3012.5112.37
Ove KarmarkDegnemoselÀberenH60+37.409.089.299.429.20
Henry Bulski-H60+37.469.479.369.288.54
Frank Bloch-H60+40.249.4810.0910.1610.11
Finn Søndergaard-H60+40.5010.1110.0910.1310.15

Hvordan bruges resultattabellen?

Tabellen herover indeholder alle løberes resultater fra årets løb.

Vil du se de 100 første i det samlede resultatt, klikker du på vis 100 linier, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 100 hurtigste i alle klasser vist. Vil du se nr 101 og resten klikker du på Næste nederst.

Vil du se de 100 første Damer, klikker du på vis 100 linier, indtaster damer i feltet Søg, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 100 hurtigste damer vist.

Vil du se de 10 første Herrer i klassen 35-49, klikker du på vis 10 linier, indtaster herrer 35-49  i feltet Søg, og klikker derefter på SLUTTID▲ så bliver de 10 hurtigste herrer i klassen  vist.

På samme måde kan du søge på klub, eller sortere på andre kriterier end Sluttid ved at vælge ▲ i en anden kolonne.

Klikker dun på ▲ igen bliver de sorteret i omvendt rækkefølge.

Du kan dele dette indlæg på Facebook ved at klikke her.